Zeynep

Baltaş

İyi Bir Yaşam İçin

Her gün mutlu uyanıp, günü mutlu bir şekilde geçirmek ister misin? O zaman bu yazımı okuyup hayatına daha güzel şeyler katabilirsin.

İlk başta uyanınca “Bugün çok güzel bir gün olacak” de. Böyle söylersen gerçekten mutlu olacaksın. Sonra güzel bir kahvaltı yap. Güzel ve temiz kıyafetler giy. Okuluna veya işine giderken sevdiğin  bir müziği dinle.  Okulda veya işte biri seni kıracak sözler söylese bile takılma. Gününü güzel geçirmeye çalış. Arkadaşlarınla sosyalleş. Fazla yorulma ve terleme. Bol bol su iç. Eve gelince dinlen.  Rahat kıyafetler giy. Kendine güzel bir kahve yapabilir veya başka bir içecek içebilirsin. Biraz yorgunluğunu attıktan sonra ödevin veya işin varsa onu yap. Güzel ve sağlıklı bir akşam yemeği ye. Yemekten sonra yemeği biraz sindir ve spor yap. Sonra sevdiğin bir aktiviteyi yap.Mesela resim seviyorsan bir resim çiz. Müzik seviyorsan şarkı söyle. Akşam pijamalarını giy. Bugünün nasıl geçtiğini değerlendir. Sonra iyi uykular!

  Haftasonu gelince sabah erken kalk. Biraz sabah sporu yap. İyi bir kahvaltıdan sonra biraz kendini mutlu edecek bir aktivite yap. Güzel kıyafetler giy. Duş al. Bakım yap. Belki biraz dışarı çıkıp dolaşabilirsin. Akşam eve gelince bir film veya dizi izleyebilirsin.

   Eğer böyle gününü güzelleştirirsen yaşam senin için çok güzel olacak. Hep gülümse, hep mutlu ol.  Hoşçakalın sevgili okurlarım!