Taha Karatürk

YENİ OYUNLAR

    Taha ikinci sınıfa giden tabletle oynamayı çok seven bir çocuktu. Ama birgün tableti bozuldu. Babası tamir edilmesi için servise gönderdi.Tableti üç gün gelmeyecekti. Taha bunu duyunca çok üzüldü. Üç gün boyunca ben ne yaparım diye düşündü.

    Taha üzgün bir şekilde otururken annesi yanına geldi.

-Biliyor musun biz çocukken tabletimiz yoktu, dedi.

Taha da ‘peki siz neler oynuyordunuz? ’ diye sordu.

Annesi de eline bir kağıt aldı, üzerine isim, şehir, bitki, hayvan yazmaya başladı. Ailecek bu hiç bilmediği oyunu oynamaya başladılar. Taha çok eğlenmiş ve yeni yeni kelimeler öğrenmişti.

   Ertesi gün arkadaşları ile bahçede toplandılar bahçede saklambaç, yakartop, misket ve daha birçok oyunlar

oynadılar. Bu sırada annesi onlara çok güzel bir piknik sofrası hazırlamıştı. Arkadaşları ile yediği her şey çok tatlı geldi. Hava kararınca tüm arkadaşları evlerine döndüler.Taha çok yorulmuştu ama çok mutluydu. Yorgunluktan kanepenin üzerinde uyuyakaldı.

  Ertesi sabah uyandığında kendisini çok enerjik hissediyordu. Odasından çıktığında annesi ve babasını bahçede bahçe işleri ile uğraşırken gördü. Hemen eline su tabancasını alıp onlara çiçekleri sulamada yardım etti. Tüm aile bahçede oyun oynadılar ve de çok eğlendiler.

   Üç gün su gibi akıp geçti. Babası Taha’nın tabletini getirdi. Taha sevinçle tableti eline aldı.Bu sırada bahçeden akadaşlarının sesleri geliyordu. Oynamak için Taha’ yı çağırıyorlardı. Taha tableti elinden bırakıp hızlıca arkadaşlarının yanına doğru koştu. Çok güzel vakit geçiriyorlardı. Eskiden sadece tablet oynayıp arkadaşları ve güzel oyunlardan mahrum kaldığı için çok üzüldü. Ailesiyle vakit geçirmenin çok güzel olduğunu anladı.

    Taha bundan sonra tabletini sadece araştırma ve ödev yaparken kullandı. Çünkü tabletinin başında oturup vakit harcamak ona çok sıkıcı geliyordu. Arkadaşlarıyla ve ailesiyle oyun oynamanın tadı bambaşkaydı.