Rabia Maldur

Gökkuşağı Prensesi

 

Bir zamanlar uzak ülkelerin birinde güzeller güzeli Gökkuşağı adında bir prenses yaşarmış. İyi kalpli, iyi davranışlı, yardımsever bir prensesmiş. Hangi köylü yardım isterse hemen yardımına koşarmış.

Gökkuşağının her renginde bir bölüm var.
Bir gün fakir bir köylünün koyunu kaybolmuş.

 

Köylü o koyunla geçimini sürdürüyormuş.Köylü hemen gitmiş derdini Gökkuşağı prensesine anlatmış. Gökkuşağı prenses gökkuşağının birinci bölümünü açmış, bakmış. Koyunun yanına bir kurt gelmiş ve koyunu bir zincirle bağlamış. İkinci bölümü açmış, bu bölümde koyunun zinciri kopardığını ve kaçtığını görmüş. Üçüncü bölümü açıp baktığında gördüklerini köylüye söyleyememiş. Çünkü kurt koyunu kovalamış sonunda yakalamış ve koyunu yemiş.

Gökkuşağı prenses köylüye altından bir koyun vermiş.
Birde tertemiz bir koyun vermiş. Köylü ona çok teşekkür etmiş. Köylü mutlu bir şekilde hayatına devam etmiş.

Günlerden bir gün bir köylünün başına daha kötü bir olay gelmiş. Köylü gidip başına gelenleri Gökkuşağı prensese anlatmış. ‘Tarla almak için biriktirdiğim paralarım çalındı.’demiş. Gökkuşağı prensesi bunu duyduğuna çok üzülmüş. Hemen gökkuşağını açmış. Birinci bölümde karanlık görünüyordu geceydi. İkinci bölümde hırsız evlerine girmiş. Üçüncü bölümde dolabı açmış ve paraları almış. Köylü peşinden gitmek istemiş ama artık bunun için çok geçmiş. Hırsız çok uzaklara gitmiş. Gökkuşağı prenses bu duruma çok üzülmüş ve köylüye yardım edeceğini söylemiş.

 

Gökkuşağı prenses köylüye altından bir para vermiş.

Birde çalınan paraları kadar gerçek para vermiş. Köylü Gökkuşağı prensese çok teşekkür etmiş. Parasıyla çok güzel bir tarla almış buğday ekmiş. Böylece hayatlarını güzel bir şekilde sürdürmüşler.

Gökkuşağı prensesi hayatı boyunca herkese iyilik yapmaya devam etmiş. Bütün insanlar onu çok sevmişler.

Rabia Maldur