Hüseyin Yiğit Seçilmiş

KAPLANIN VE HAYVANLAR

Bir kaplan varmış. Bu kaplanın adı Leon'muş. kendini çok beğenir çok da kıskançmış. herkesi küçümsüyormuş. Bir gün çitayla karşılaşmış. Şöyle demiş; 

'ben seni geçerim.' demiş Leon. yarış yapmışlar. Yarışı çita kazanmış. Sonra yoluna devam etmiş Leon. Yolda giderken gergedan ile karşılaşmış. Gergedanla güç gösterisi yapmış ve gergedan kazanmış. Kaplan Leon, bu olaylardan sonra büyük dersler almış. 

ÇENÇENE KURBAĞA

Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde bir Çençene kurbağa adında bir kurbağa varmış. Bu kurbağanın canı çok sıkılıyormuş. Dünyayı gezmek istiyormuş ama Çençene kurbağanın anne ve babası buna izin vermiyormuş. Birgün annesi ve babası izin vermiş. Sonra yola koyulmuş. İlk önce bir gölde yüze yüze kocaman bir dağa tırmanmış. Sonra çok yorulmuş. Eve geri dönememiş, çok yorgunmuş. Geceyi orada geçirmiş. Anne ve babası onu bulmuşlar. Tam da eve götürürlerken rüya olduğunu anlamış. 

Fare İLE ev SAHİBİ

   Bir varmış bir yokmuş. Bir fare varmış. Bu fare çok yaramazmış. Birgün yine yaramazlık yapıyormuş.  Yine mutfaktaymış ve peynir arıyormuş. Peynir bulmuş ve bunu bir çırpıda yemiş. Evin sahibi onu görmüş. Sonra onu çok sevimli olduğu için yakalamamış. Çünkü onu karnını doyururken görünce ona acımış ve onunla arkadaşlık kurmuş.

Please reload