Elif Berra Aslan

İyi Kalpli Olmak

Zeynep arkadaşlarına çok kötü davranıyordu. Melis ise arkadaşlarına çok iyi davranıyordu. Zeynep'in arkadaşları bu duruma çok üzülüyordu.

Günlerden bir gün Melis ve arkadaşları Zeynep'e bir ders vermeye karar verdiler.Bunu hemen öğretmene ilettiler. Öğretmen kabul edince şöyle yaptılar.

Zeynep servise arkadaşlarını itip düşürerek bindiği için onu soğukta bir saat beklettiler. Zeynep gerçekten de çok üşümüştü. Ertesi gün tüm arkadaşlarından tek tek özür diledi ve bir daha böyle birşey yapmayacağına dair söz verdi. Artık Zeynep ufak tefek hatalar yapsa bile hemen arkadaşlarından özür diliyordu. Zeynep uyumadan önce biraz düşündü ve hayatının çok değiştiğini fark etti.

Birkaç gün sonra Melis ile arkadaşları koşu yarışı yaparken Melis taşa takılıp düştü. Zeynep Melis'in bu halini görünce koşa koşa yanına gitti ve Melis'i yerden kaldırdı. Melis'in dizi yaralanmıştı. Onun dizini temizleyip yara bandı yapıştırdı. Zeynep ve Melis artık çok iyi arkadaş olmuşlardı. Her anlarını birlikte geçirmeye başladılar ve daha iyi arkadaşlıklar kurdular.

Elif Berra Aslan