Ebrar Doğanay

Bobo ve Arkadaşları Ülkeleri Öğreniyor 

 

Bir varmış bir yokmuş Bobo, Vakvak ve Tavşi adında 3 arkadaş varmış. Bunlar çok meraklı ve gezmeyi seven arkadaşlarmış. Bazısı Paris’e bazısı ü lkelerini sevdiğinden ülkesinden çıkmadı. Antalya’ya gitmişler fakat Vakvak bir yere gidememiş. Çünkü biletler bitmiş kendi kendine of of ne yapacağım ben  şimdi diye söyleniyormuş.

-Neden ben neden ben. Ben de hep biletler tükeniyor

- Üzülme Vakvak ben de bilet var istersen sana verebilirim.

-Hayır teşekkürler Boo sen biletsiz kalma.

-İyi madem öyle ben de valizimi toplamalıyım.

-Of ya offf ben gelemiyorum.

- Vakvak sana bilet aldım.

Yuppi dedi Vakvak ve bir ülkeye beraber gittiler.Tam da sırası orada eski çağ sergisi vardı. Telegraf, faks, mektup hatta güvercinler bile var. Ooooo daha neler neler var. Tavşi o anda ben kitapta okumuştum. Bunlar eskiden kullanılan İletişim Araçları dedi ve ikisi de şaşırdı. O gün çok bilgi öğrendi. Uçakta dergi bulan 3 arkadaş derginin içine baktılar.

-Hey bizim ülkemizde var.

-Ne var şurda uyuyoruz ama.

-Şenlik bizim ülkeye geliyor.

-Hey tam da bunu bekliyordum.

Sonunda indiler uçaktan. Yanlış havalimanında indiler. Daha sonra yakıtı doldurarak eve döndüler.yemek yerken Vakvak Bobo’nun yaptıkları için ona teşekkür etti. Çay almak için mutfağa giden arkadaştan birisini gören Ebrar “ Çay sizin için zararlı bence süt içmelisiniz” dedi. Arkadaşlar “O da güzel onu da içeriz.” Dedi. Sütlerini içtiler ve dişlerini fırçlayıp uyudular. Her zamanki gibi Ebrar’ın annesi geldi. Çabuk yatağa Ebrar’cım diyerek uyumasını istedi.