Seni  Özleyeceğim Ortaokul!

Hayat, geçiyor. Her bir an, her bir saniye akıp gidiyor. Birinci sınıf ikinci sınıf sonra ilkokul derken ortaokul da bitiyor. Ben ortaokula veda ediyorum artık. Dört  senelik bir maceraya, arkadaşlarıma, anılarıma, öğretmenlerime ‘‘hoşça kal’’ diyorum.

    Üzücü mü? Benim gibi duygusal bir kız için ‘‘evet!’’.  Bu çok üzücü.  Özellikle sınıf arkadaşlarım… Hepsinin yeri çok ayrı bende. 29 kişilik kocaman bir aileyiz biz. Bazen birbirimizle kavga etsek de bırakamayız ki öyle. Yine gelir affederiz birbirimizi. Siz bunu sakın sadece kız arkadaşlarım olarak anlamayın. Kız, erkek hepsiyle bu şekilde. İşte bu yüzden, o karne günü ben çok üzüleceğim.

     Yaşadıklarım, hatıralarım… Ne çılgınlıklar yaptım, neler yaşadım o okulda bir bilseniz! Dört senedir birikmiş anılar var. Bazıları can atar okuldan gitmek için, ama ben, ağlaybilirim okuldan gittiğim için. Zaman geri alınmıyor çünkü, biliyorum geri dönemeyeceğim. Diyeceksiniz ki ‘‘Sen de fazla abarttın. Bak ortaokuldan gidersin, liseye başlar yeni bir kitap yazarsın.’’ Ama ben ne olursa olsun ortaokulu özleyeceğim. İşte bu yüzden, o karne günü ben çok üzüleceğim.

     Ben buradan öğretmenlerime çok çok teşekkür ederim. Özellikle isim isim belirtmek istediğim öğretmenlerim var.  Ahmet Yıldız’a, Aylin Beşer’e, İnci Okutan’a, Tuğba Kasal Yaşar’a, Özlem Kaya’ya ve Serdal Dağlı’ya çok çok teşekkür ederim. Hepsi o kadar saygıdeğe​r, o kadar iyi insanlar ki… Özellikle bu öğretmenlerimi çok özleyeceğim.

       Ve arkadaşlarım! Sizleri de unutmayacağım. Bazılarınızı çok çok eskiden arkadaşım, bazılarınızla ise ortaokulda tanıştım. Hepinizle bu dört senem o kadar güzel geçti ki! Belki de başka bir sınıfta olsaydım şuan bunları yazacak kadar üzülmezdim ortaokuldan ayrıldığım için. Ne birlikte halay çekip karşılıklı oynamadığımız kaldı, ne üstümüzü ıslatıp su savaşı yapmadığımız. Bazen sırdaşı olduk birbirimizin. Bir sırrı ölene dek saklamaya söz verdik. Birimiz okula kurabiye getirdi mi, kız erkek hep birlikte yedik. Bazen yüzümüzü asık gördük, biz birbirimizi teselli ettik. Parçaydık, bütün olduk. 29 ayrı kalptik, tek yürek 8-G olduk…

     Benim ortaokul hayatımın nasıl geçtiğini az çok tahmin etmişs​inizdir. Ben bu yüzden ortaokulu özleyeceğim. Ve yine bu yüzden, o karne günü ben çok üzüleceğim.

 Duru Savaş