HAYALİMDEKİ DÜNYA

       Herkesin kendini güvende hissettiği, özgür dolaştığı, temiz bir dünya olsa ne kadar güzel olurdu değil mi?  Masmavi gökyüzünün, yemyeşil ağaçların güven ve sevginin hakim olduğu bir dünya dilesek  ve gerçek olsa , biz de böyle bir dünya da yaşasak,  bence harika bir fikir.      

                                           

   Bir isteğim daha var o da ; savaşların olmadığı, herkesin birbirleriyle kardeşçe ve barış içinde yaşadığı bir dünyada yaşamak istiyorum.  Kadınların ve çocukların dışarıda korkmadan dolaştığı, oynadığı, kötü insanların olmadığı  bir dünya şimdiki dünyadan çok daha iyi olurdu. Gelecekte insanlık olarak bunu başarabilecek miyiz? Aslında bunun hakkında olumlu düşünüyorum.  Düşünsenize herkes hem korkmadan hem başkalarını rahatsız etmeden hem de çevreye zarar vermeden istediği her şeyi yapabiliyor ve bunun sayesinde herkes işine baktığı için hiç sorun çıkmıyor.   

                                                                  

    Temiz bir çevrede yaşamak hakkımız ben bunu istiyorum. Binaların az olması, ormanların bol olması  demek bizim tertemiz bir havayı solumamız demek hastalıkların azalması demek.  Bir isteğim de, insanların hayvanlarla dost olduğu özellikle başta sokak hayvanları olmak üzere bütün  hayvanlara sahip çıkıldığı korunduğu, bir çevre bir dünya ne güzel bir dünya . Cıvıl cıvıl kuşların uçtuğu, beyaz pamuk gibi bulutların olduğu masmavi bir gökyüzü insan başka ne ister ki?  

 

   Ve son olarak bütün bu anlattıklarımın gerçek olduğu, herkesin yukarıdaki anlattığıma göre davrandığı, mutlu uyumlu bir dünya istiyorum. Böyle bir dünya istiyorum. 

Duru Savaş