Kardeş  Yuvası

     Şeker ve Gökkuşağı adında iki yavru köpek varmış. Bu köpekler kocaman bahçesi olan çok güzel bir evde yaşarlarmış. Şeker ve Gökkuşağı ailesini çok severlermiş.

   

   Bir gün aileleri ile dışarı çıkmışlar . Onlar bahçede koşuştururken anne ve babaları içeri girmişler,onlar bahçede koşuşturmaya devam etmişler. Ama onlar koşarken kaybolduklarını fark etmemişler…

  Fark etmişler mi? Evet, neyse ki sonunda fark etmişler ama o zaman iş işten geçmiş. Kaybolduklarını anladıkları zaman ikisinin de eli ayağına dolanmış ve evlerini aramaya koyulmuşlar. Çok korkmuşlar ama asla pes etmemişler. Şeker bir mağara bulunca Gökkuşağına seslenmiş:

- Kardeşim bir mağara buldum. Bana evimizi ararken birkaç malzeme vermişlerdi.Mağarayı sahiplenip eşyalarla dekore edebiliriz.

- Tamam bende bir ışık buldum. Mağarayı aydınlatırken kullanırız.

Kısa sürede dekore etmişler mağarayı. Lambayı taktıklarında ise mağara mağaralıktan çıkmış.Şeker ve Gökkuşağı yiyecek almak için dışarı çıkmışlar.Ve geldiklerinde ise aralarında bir diyalog gerçekleşmiş.

Gökkuşağı:

- Bu mağaraya bir isim bulmalıyız.

- Evet ama ne?

- Büyük Tom’a ne dersin?

- Hımm bence pek uyumlu olmaz. Ama Kardeş Yuvasına ne dersin?

- Bence çok güzel. O zaman Kardeş Yuvası’na yeni dostlar davet edelim demiş Gökkuşağı ve Kardeş Yuvasına dost aramaya koyulmuşlar. Kısa süre sonra Kardeş Yuvasına 4 arkadaş getirmişler. Bunlar:

- Yumoş

- Bayan Sevimli

- Minik

ve

- Kıvır’mış.

 

    Kardeş Yuvası üyeleri kendilerine de isim vermişler. İsimleri ise  "6’lılarmış".

Kısa süre sonra 6’lılar bir sürü hayvana yardım etmişler. Yardım etme duygusu onların içinde biriktikçe mutlu oluyorlarmış. Çok yorgun düştükleri bir gün mahallenin kötü köpekleri zillerini çalmış. En büyük olanının tasmasında

Tom adı yazıyormuş. Bu köpek çok sinirli duruyormuş. 6’lılar ne istediklerini ürkek bir şekilde sormuşlar.

 

Tom:

 -Yarına kadar bize 6 kemik getirin yoksa burayı yok ederiz, demiş.

6’lılar mecbur olarak bu teklifi kabul etmişler. Ve kemikleri vermişler. Ama köpeklerin iyi olduklarını da anlamışlar. Köpekler hayat hikâyelerini anlatmışlar. 6’lılar onları da aralarına davet etmişler. O sırada iki köpek sesi duyulmuş .Bunlar

Şeker ve Gökkuşağının anne ve babasıymış. Şeker ve Gökkuşağı onlara sarılmışlar ve onlar da Kardeş Yuvasına katılmış.                                                                                 

Ve hep mutlu yaşamışlar.

SON

Defne Türkuyan