Zorba Olma!

Bir zamanlar Ayşe adında bir öğrenci yaşarmış. O okulunu sevemiyormuş çünkü bir zorba,Alp,onunla sürekli uğraşıyormuş. Hiç bir şey yapamıyormuş. Bir gün zorbayı öğretmene söyledi. Ama öğretmen inanmadı.

 

Zorba ona sürekli büzülmüş kağıt atarmış. Sürekli kıza çubuk atıyor. Hep onu dövüyordu. Bazen de ona doğru tükürüyormuş.

 

Bir gün daha onu öğretmene söylemiş. Öğretmen “Ama herkes sizin beraber oynadığınızı söylüyor” dedi. Ayşe, öğretmenikendisine inanmadığı için ve sınıf arkadaşları öğretmene doğrusunu söylememişler diye çok üzülmüş. Ve zorba görmeden okulun kütüphanesine gidip ağlamaya başlamış.

 

O sırada sınıf arkadaşı Hasan onların konuşmalarını dinliyordu. Öğretmen Hasan’ı gördüğünde sormuş.

Öğretmen: “Alp Ayşe’ye hiç zorbalık yapıyor mu?”

Hasan: “Yooo,ben görüyorum güzel güzel oynuyorlar”

Öğretmen Hasan’ın dediklerini duyunca Ayşe’ye birazcık sinirlenmiş. Hasan da sınıfa doğru giderken...

Hasan (içinden): “İyi ki öğretmene doğruları söylememişim yoksa Alp benimle de uğraşırdı,” diyorken Alp onunla da uğraştı.

 

Hasan koşarak Ayşe’nin yanına gitti. Ve ona doğruları söyledi; Ayşe bunları duyunca çok üzülmüş ama Hasan “lütfen beni affet” dedi. Ayşe de affetti.

 

Beraber merdivenlerden yukarı çıkarken zorbanın yukarıda olduğunu fark ettiler. Alp onları kovalarken merdivenden takılıp düştü ve bacağı yaralandı. Hasan ve Ayşe bu durumda gördüklerinde ona yardım edip öğretmeni çağırdılar.

Alp (içinden): “Bu çocuklar aslında çok iyi kalplilermiş ben ise onlara kötülük yaptım. L Bunu telafi ettirmem gerek.”

 

ALP BUNU BİR GÜN BAŞARDI VE ÜÇÜ EN İYİ ARKADAŞLAR OLDU.:>

Coşkun Yusuf Yaz Türkeli