110 Çocuk ve Genç Yazar 192 Yazı

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

ceren sipahi.jpg

Merhaba, ben Ceren Sipahi. 10 yaşındayım ve İstanbul’da yaşıyorum. 4.Sınıfa gidiyorum. Denizi çok severim. Çok hareketli bir çocuğum ve jimnastik yapmayı da çok seviyorum. Boş vakitlerimde kıyafet ve takı tasarlamaya bayılıyorum. Keçeden çanta ve bebekler dikiyorum. Büyüyünce moda tasarımcısı olmayı çok istiyorum.Günlüklerime bol bol yazı yazmayı çok seviyorum. İkiz kardeşim Defne ile birlikte, Okuyan Çocuklar sitesini görünce çok sevindik, diğer çocukların yazılarını okuduk. Biz de yazılarımızı hemen göndermek istedik.

İstanbul

Ceren Sipahi

DEFNE SİPAHİ

Merhaba! Ben Defne SİPAHİ! On yaşındayım. Yazı yazmayı bildim bileli hep yazarım.

Kitap okumayı çok severim. Resmen büyüleniyorum. Kendimi

hikayenin kahramanlarındanmış gibi hissediyorum. Çok güzel

bir duygu. Sevdiğim şeyler, yazı yazmak, kitap okumak, oyun oynamak, gezmek,

ve voleybol oynamaktır. Umarım yazılarımı beğenirsiniz.

İstanbul

Defne Sipahi

Derin.jpeg

Merhaba,

Ben Derin Özkut İstanbul'da yaşıyorum, 4. sınıfa gidiyorum. Büyüyünce yazar olmak istiyorum, matematik dersini severim. ikiz bir kardeşim var, o da hem güzel resim yapar hem de el işi yapar.

Size iyi günler dilerim.

İstanbul

Derin Özkut

IMG_2314 (1).jpg

Merhaba,

Benim adım Uras Bahçekapılı. Bakırköy’de, 2013 yılında doğdum. Şu an ilkokul 1. sınıftayım. İlkokula başladığım yıl bana bir şeyler olmaya başladı. Yazı yazmayı diğer hobilerimden daha çok seviyordum. Bunu o yılın Aralık ayında anladım. Çok kitap okuyorum. Harry Potter serisini çok severim ve sizin de okumanızı tavsiye ederim. Hobilerim, Kapla yapmak, resim yapmak, yazı yazmak, okumak, piyano çalmak, basketbol oynamak, doğa ve tarihi yerler gezileri yapmak, bulmaca çözmek, annemle pasta yapmak.

İstanbul

Uras Bahçekapılı

tilbe ethemsoy.jpg

Hello, my name is Tilbe Ethemsoy, I am currently in year 10 and live in London. I adore writing, especially in my garden, it is such an enchanting place to enhance one’s scope of imagination. I aspire to be a neuroscientist or perhaps a psychologist, I am yet to make my decision on such an important matter. I have a passion with languages it is such a thrilling feeling to learn a language and communicate in it, I am learning Chinese and Spanish at the moment!  I hope you enjoy my writing as much as I enjoy writing them…

İngiltere - Londra

Tilbe Ethemsoy

okuyan çocuklar

Merhaba ben Ada. 14 yaşındayım ve İstanbul’da yaşıyorum. Kitap okumayı çok seviyorum ve bir sürü hobim var. Yazı yazmak çok farklı bir şey, çokhoş. Bu konuda kendimi geliştirmem için "Okuyan Çocuklar"  çok iyi bir olanak. İnşallah yazılarımı beğenerek okursunuz.

İstanbul

Ada Kahyaoğlu

okuyan çocuklar

2007 yılında Kütahya ili Tavşanlı İlçesinde doğdum. 2013 yılında Haymeana Anaokuluna gittim. İlkokul 3. Sınıfa kadar Dağ Çeşme İlkokulunda okudum. Dördüncü sınıftan itibaren Hanım Çeşme İlkokulunda eğitimime devam etmekteyim. Kitap okumaktan hoşlanıyorum. İlgi alanlarım şiir ve kısa hikâyeler yazmaktır. Hayvanları çok severim. İleride vatana millete faydalı bir birey olmak istiyorum.

Kütahya - Tavşanlı

Alperen Şener

Zeynep BALTAŞ

26 Ekim 2007(12 yıl önce) Pendik'te dünyaya geldim. 6 yaşında anaokuluna başladım. O zamanlar hayalim doktor olmaktı. İlkokul 2.sınıftayken resim yapmayı çok severdim. Bu yüzden o zaman da ressam olmak istedim.3.sınıfta ve 4.sınıfta çok başarılı bir öğrenciydim. 4.sınıfa geldiğimde olgunlaştım. Yine kararımı değiştirdim.Bu sefer mimar olmak istiyordum ama kitap yazmaya karar verdim. Bir çocuk kitabı yazmak istedim. İtiraf ediyorum çok acemi bir kitap yazmıştım.4.sınıfta okul birincisi ve bir hikaye yazma yarışmasında 1. olmuştum. Ortaokula devlet okulunda başladım. Ortaokulda kelime dağarcığım gelişti ve daha iyi yazmaya başladım. Özel bir okulda burs kazandım.2.dönem o okula başladım. Şuan hala aynı okulda 7.sınıf öğrencisiyim. Umarım voleybolda gelişir, piyano öğrenir ve mimar bir yandan da yazar olurum. Görüşürüz!

İstanbul

Zeynep Baltaş

atakan güç.png

Ben Atakan Güç. 08.10.2010 tarihinde Antalya şehrinde doğdum. Antalya Bahçeşehir Lara İlkokulu 4/A sınıfında okuyorum. Ailemin ilk çocuğuyum. Benden 5 yaş küçük Berat isminde bir kardeşim var.Seçmiş olduğum meslekle ilgili tüm bilinmeyenleri anlatmak ve çocuklara yeni hayal dünyaları açmak için tüm okullara ulaşıp çocuklara seminerler düzenlemek istiyorum.

TÜM HAYALLERİN GERÇEK OLDUĞU ZAMANA ULAŞABİLMEK DİLEĞİ İLE …

Antalya

Atakan Güç

ecenur yalçın.png

Merhaba! Benim adım Ecenur. 10 yaşındayım, Bahçeşehir Kolejinde okuyorum. 18/08/2010’da doğdum. Biraz duygusalım, biraz da mutluyum.

Antalya

Ecenur Yalçın

Ayşe Saraçoğlu.png

Ben Ayşe Saraçoğlu. 02/12/2009 tarihinde doğdum. 11 yaşındayım. Tenis oynamaktan, kitap okumaktan hoşlanırım. Antalya Bahçeşehir Lara İlkokulunda 4/A sınıfında okuyorum.

Antalya

Ayşe Saraçoğlu

göktürk.png

Adım Göktürk, soyadım Günerdi. Bahçeşehir Kolejinde okuyorum. Yaşım 10. 23 Şubat 2010’ da İstanbul Maltepe’ de doğdum. Anaokulunu Doğa Kolejinde bitirdim. Futbolu, oyun oynamayı, matematiği severim.

Antalya

Göktürk Günerdi

okuyan çocuklar

Merhaba, ben Asude KIYMAZ

20 Nisan 2007 yılında doğdum. 7. Sınıfa gidiyorum. Kuşu Nurullah Bayram Ortaokulu’na gidiyorum. Hobilerim; kitap okumak, futbol oynamak ve test çözmek. İleride anasınıfı öğretmeni olmak istiyorum.

Kütahya - Simav

Asude Kıymaz

okuyan çocuklar

Merhaba, ben Emine GÖKKAYA

2 Kasım 2007 yılında doğdum. Şuan 12 yaşındayım. Kuşu Nurullah Bayram Ortaokulu’ndan bu yazıyı gönderiyorum. Hobilerim; kitap okumak, oyun oynamak ve şiir yazmak. İleride sınıf öğretmeni olmak istiyorum.

Kütahya - Simav

Emine Gökkaya

okuyan çocuklar

Merhaba, ben Şükriye KARAKAŞ

17 Mayıs 2007 yılında doğdum. 7. Sınıfa gidiyorum. Şuan Kuşu Nurullah Bayram Ortaokulu’ndan bu yazıyı gönderiyorum. Hobilerim; kitap okumak, test çözmek, oyun oynamak. İleride matematik ya da Türkçe  öğretmeni olmak istiyorum.

Kütahya - Simav

Şükriye Karakaş

okuyan çocuklar

Ben 15 Temmuz 2009’da Ankara’da doğdum. İstanbul’da yaşıyorum. Üç kardeşiz. Benden küçük iki erkek kardeşim var. Bümed Meç okullarında 4.sınıfa gidiyorum. Kitap okumayı, yazmayı ve drama yapmayı çok severim. Özellikle Harry Potter okumayı severim. Afacan 5’leri de severim. 4 yıldır piano çalıyorum. Ukulele çalmayı biraz biliyorum. Yazmayı çok severim ama oyuncu olmak istiyorum. Şimdiye kadar bir sürü yazı yazdım. Konuşmayı da çok severim. İnsanların yazılarımı okuması beni çok mutlu ediyor.

İstanbul

Elif Mina Şıvgın

okuyan çocuklar

2007 yılında doğdum. Kuşu Nurullah Bayram Orta Okulunda okuyorum. 6. sınıfa gidiyorum. Hobilerim: Kitap okumak, film izlemek, ders çalışmak, zeka oyunu oynamak, futbol oynamak. İleride doktor veya spiker olmak istiyorum.

Kütahya - Simav 

Irmak Yurday

okuyan çocuklar

İzmir’de yaşıyorum. 2006 doğumluyum. Voleybol oynamayı ve müzik dinlemeyi çok seviyorum. Bir şeyleri okumaktan çok yazmayı seviyorum. Çünkü yazdıklarım bir başkası tarafından beğenilince gururlu bir şekilde ‘Ben yazdım’ diyebiliyorum. Bu da beni mutlu ediyor. Yazmak için önce hayal ediyorum, uçsuz bucaksız hayaller kuruyorum. Hayal edince ortaya daha güzel şeyler çıktığını düşünüyorum.

     Bugün şiir, hikaye vb. şeyler yazabiliyorsam hayal gücüm sayesinde.Ve gün geçtikçe hayal gücümü geliştirip yazabildiklerimi de daha üst seviyeye ulaştırmak istiyorum. Yani kitap yazabilecek kadar ilerletmek istiyorum. Bu düşünce de beni daima mutlu ediyor.

     Bu siteyi açan Bilge Bilgi’ye  ve bu siteye kaydolmamı sağlayan Türkçe öğretmenim Aylin Beşer’e çoook teşekkürler.

İzmir

Sudenaz Dulunder

okuyan çocuklar

Benim 3 adım var onlar Coşkun, Yusuf ve Yaz. 4. sınıftayım. Bilgisayar oyunlarında kullanıcı adım ayı_gamer. Birazcık elastiğim. Sabırsız bir çocuğum. 1 Mayıs’ta doğdum. Youtube’tan eskiden yapılan Walt Disney ve bana göre komik olan videolar izliyorum.

İstanbul

Coşkun Yusuf Yaz Türkeli

irem canpolat.png

Ben İrem Canbolat. Şubat 2010’ da doğdum. Bahçeşehir Kolejinde 4.sınıf öğrencisiyim. Bir tane ablam var. Yapmayı hoşlandığım şeyler ise şiir yazmak, kitap okumak, oyun oynamak ve spor yapmaktır. “Okul” şiirimi3.sınıfta iken yazmıştım.

Antalya

İrem Canpolat

berensahin_düzenlendi_düzenlendi.png

Ben Beren ŞAHİN. 7 yaşındayım.  Yeşilyurt Açı Koleji’nde 2- A sınıfında okuyorum. Hikaye yazmayı, hikaye okumayı ve dans etmeyi seviyorum.  Resim yapmayı ve müzik dinlemeyi çok seviyorum. En sevdiğim meyve ise karpuz ve çilek.

İstanbul

Beren Şahin

IMG-20190112-WA0025.jpg

Merhaba, ben Şafak Merttir. 10 yaşındayım ilkokul 4.sınıf öğrencisiyim İstanbul da yaşıyorum okumayı ve yazmayı çok seviyorum özellikle şiir yazmayı çok seviyorum çünkü duygularımı şiirle daha iyi ifade edebildiğimi düşünüyorum. İleride hayran olduğum Can Yücel,  Atilla İlhan, Cahit Sıtkı Tarancı gibi iyi bir şair olmak istiyorum.

İstanbul

Şafak Merttir

Adsız1.jpg

Merhaba, ben Zeynep Özdemir. 2012 yılında Ankara’da doğdum. İhsan Selatin ARAS İlkokulu’nda birinci sınıf öğrencisiyim.  Satranç oynamayı, kitap okumayı ve yüzmeyi çok seviyorum.

Ankara

Zeynep Özdemir

DİLAN BİLİCİ_düzenlendi.jpg

Benim adım Dilan Bilici. 12 yaşındayım ve 7. Sınıf öğrencisiyim. 100. Yıl ortaokulunda okuyorum. En sevdiğim ders Türkçe çünkü Türkçe öğretmenimi çok seviyorum. Ayrıca okumayı ve yazmayı çok seviyorum. Belki de bu öğretmenden kaynaklıdır, bilemiyorum. Benim öğretmenim açılıp okunacak bir kitap gibidir. Bütün bilgiler sanki onda saklı. Sadece ders konusunda değil, her konuda…

Gelecekte hakim olmayı düşünüyorum.Ayrıca kelimelerle dans eden bir yazar olmak da en büyük hayalim. Kendime ait, benim kalemimden dökülen kelimelerle örülü bir kitabım olmasını çok isterim ve bu hayalimin ilk adımının da küçük küçük denemeler yazarak ilerleyeceğini düşünüyorum.

Kitap okumayı, test çözmeyi, küçük denemeler yazmayı çok severim. Sosyal aktivitelerden pek hoşlanmam.

Yazılarımın büyük küçük herkesin dikkatini çekeceğini düşünüyorum.

İleride iyi bir yazar olabilmem dileğiyle…

İzmir

Dilan Bilici

demirkan-uzaylı_foto_düzenlendi.jpg

Merhaba, ben Demirkan. Antalya TED Kolejinde, 2.sınıf öğrencisiyim ve neredeyse 8 yaşındayım. Kitap okumayı, hikaye yazmayı seviyorum. En sevdiğim yazarlar ise; Toprak Işık, William Shakespeare, Lev Tolstoy, Ahmet Ümit ve Oscar Brenifer. Kitap okumak kadar müzik dinlemekten de hoşlanıyorum. Bateri ve drama dersleri alıyor, basketbol takımında oynuyorum. İleride radyo programcısı olmak istiyorum.

Antalya

Demirkan Barbaros Er

IMG_1315_düzenlendi.jpg

Merhaba, ben Cemre Naz Celbek. 

8 yaşındayım, 2. sınıf öğrencisiyim.

Kitap okumayı ve resim çizmeyi çok severim. Umarım hikayemi beğenirsiniz.

İstanbul

Cemre Naz Celbek

20190330_182115[550]_düzenlendi.jpg

Ben Elifsu Arslan, 13 yaşındayım. 100.Yıl Ortaokulun'da okuyorum. Kitap okumayı, test çözmeyi, voleybol oynamayı, gezmeyi seviyorum. En sevdiğim dersler matematik, fen ve Türkçe. Türkçe öğretmenimi çok ama çok seviyorum çünkü bana her konuda destek veriyor ve çok bilgili. Kitap okuyunca kendi dünyamdan başka bir sihirli dünyaya ışınlanıyorum. Ben kendim gibi birçok çocuğun hayallerine dokunmak istiyorum. Bence bir öğretmen, bir doktor, bir avukat kitap okuyabiliyorsa bir ev hanımı, bir işçi de kitap okuyabilir. Ve kendilerini özel hissederler, başkalarına da özel hissettirirler ben bu gibi birçok şeyi başarmak istiyorum çünkü hayat sevindirmekle güzel.

İzmir

Elifsu Arslan

ela_edited.jpg

Merhaba ben Ela Celayir, 

Benim en sevdiğim yemek ıspanaktır. En sevdiğim renkler pembe, mor, açık mavi ve su yeşili.  Okulumun ismi Açı Koleji. 7 yaşındayım. Öğretmenimin adı Narot. Birinci sınıfa gidiyorum, bir sene sonra ikinci sınıfa başlayacağım. Gözlerimin rengi kahverengi. Saçlarımın rengi açık kumral. En sevdiğim film karakteri harry potter.  Ayrıca ben İTÜ konservatuvarında piyano bölümüne gidiyorum. Orada piyano ve solfej derslerim var. Ve TRT çocuk korosuna gidiyorum.  Görüşürüz .  

İstanbul

Ela Celayir

image1.jpeg

Merhaba ,
Ben Defne, 2011 yılında İstanbul"da doğmuşum.Resim yapmayı, dans etmeyi ve doğada yürüyüş yapmayı çok seviyorum. Bir kulüpte lisanslı tenis oyuncusuyum. Gelecekte iyi bir tenis oyuncusu ve eczacı olmak istiyorum.

İstanbul

Defne Kardaş 

BORA_BENSASON_RESİM1.jpg

Bora Bensason

2010 İstanbul doğumluyum. İlkokul 3. Sınıf öğrencisiyim. Futbol, basketbol, lego, doğa ve tüm hayvanları seviyorum.

İstanbul

Bora Bensason

IMG_1720 (1).jpg

Merhaba Benim adım Defne Deniz,

8 yaşındayım, İstanbul'da Yeşilyurt Açı Koleji'nde 2. sınıfta okuyorum. En sevdiğim şeyler dans etmek, piyano çalmak ve köpeğim Zeytin ile oynamak.

İstanbul

Defne Deniz Çınar

okuyan çocuklar

Merhaba! 

Ben Ahmed Ali ÖZDEMİR  8 yaşındayım. İbb Evliya Çelebi İ.Ö.Okulu 2\ E sınıfında okuyorum.

İstanbul Arnavutköy'de yaşıyorum.İyi okumalar dilerim...

İstanbul

Ahmed Ali Özdemir

okuyan çocuklar

Merhaba! 

İstanbul

Deniz Yeniacun

Okuyan_Çocuklar.png

Merhaba! :)

İstanbul

Elif Güzel

IMG_8266.JPG

Ben, Ümit Doğanay, 7 yaşındayım.. İstanbul’ da yaşıyorum.Yeşilyurt Açı Koleji’ nde okuyorum.

Legolarımla oynamayı seviyorum. Müzik dinlemeyi seviyorum. Bisiklet, top oynamak sevdiğim sporlar..Tatile yazın gitmeyi seviyorum. Yüzmeyi çok seviyorum. Köpek beslemek istiyorum. Köpeğim olunca adını ŞANS koyacağım..Fasulye ve köfte yiyerek çabucak büyümek istiyorum.

İstanbul

Ümit Doğanay

IMG_1156.JPG

Merhaba, ben Emir Eyidemir. Yeşilyurt Açı Koleji 3. Sınıf öğrencisiyim. 8 yaşındayım. Yeşilyurt Spor Klübünde sutopu oynuyorum.

Spor yapmayı,ders çalışmayı,resim yapmayı ve arkadaşlarımla eğlenceli vakit geçirmeyi çok severim. Sınıftaki arkadaşlarımla futbol oynarken kaleci olmaya bayılıyorum.

İlerde matematik öğretmeni olmak istiyorum.

İstanbul

Emir Eyidemir

lisa 3_edited_edited.jpg

Merhaba, ben Lisa Tuana Ulesov. 2011 yılında İstanbul’da doğdum. Yeşilyurt Açı Koleji’nde 2. Sınıfa gidiyorum. Resim yapmaktan, şarkı söylemekten, dans etmekten ve arkadaşlarımla oynamaktan çok keyif alırım.  Köpük adında bir köpeğim var, onu çok seviyorum..

İstanbul

Lisa Tuana Ulesov 

Yiğit_Ozan_Kocaboy.jpg

Merhaba ben Yiğit,

02/01/2012’de İstanbul Bakırköy’de doğdum. İkiz kardeşim Derin ve annem babamla birlikte Bakırköy’de yaşıyorum. Yeşilyurt Açı Koleji 2-B sınıfında okuyorum. Okulumu, öğretmenimi ve arkadaşlarımı çok seviyorum. Tenis oynamayı, futbol maçı yapmayı ve lego yapmayı çok severim.  Hafta sonları ailemle birlikte tiyatro ve sinemaya gitmek, müze ve tarihi yerleri gezmek benim için çok keyiflidir.

İstanbul

Yiğit Ozan Kocaboy

Derin Ezgi Kocaboy.jpg

Merhaba ben Derin,

02/01/2012 ‘de İstanbul Bakırköy’de doğdum. İkiz kardeşim Yiğit ve annem babamla birlikte Bakırköy’de yaşıyorum. Yeşilyurt Açı  Koleji 2-A sınıfında okuyorum. Resim yapmayı, dans etmeyi, şarkı söylemeyi ve kitap okumayı çok severim. Hafta sonları ailemle birlikte tiyatro ve sinemaya gitmek, müze ve tarihi yerleri gezmek benim için çok keyiflidir.

İstanbul

Derin Ezgi Kocaboy

KUZEY DEMIR TASTAN[324]_edited.jpg

Merhaba, ben Kuzey Demir TAŞTAN.  2010 yılında İstanbul’da doğdum.  Şu an İzmir’in Bergama ilçesinde yaşıyorum.  Gazi İlkokulu 3.Sınıf öğrencisiyim. Kısa filmler tasarlayıp çekmeyi, top oynamayı, bilimle ilgilenmeyi, resim ve origami yapmayı çok seviyorum.  Gelecekte umarım bir mucit olurum. 

İzmir - Bergama

Kuzey Demir Taştan

Okuyan Çocuklar

Benim adım İpek Şen. TED Samsun Koleji 3. sınıf öğrencisiyim. 3-B sınıfında okuyorum.

Resim yapmayı, kitap okumayı ve keman çalmayı çok seviyorum. Ayrıca metinler yazmak da beni çok mutlu ediyor. Ailemi, öğretmenlerimi, arkadaşlarımı ve doğayı çok seviyorum. En büyük hayallerim; çok iyi keman çalmak ve bir kitap yazmaktır.

Samsun

İpek Şen

Çağan Aksoy.jpg

Merhaba, Benim adım Çağan Aksoy. Yeşilyurt Açı Koleji’ne gidiyorum.

1 A sınıfındayım. 6,5 yaşındayım. Satranç oynamayı, piano çalmayı seviyorum.

En sevdiğim renk mavi, gökyüzü mavisi ve açık mavi.

İstanbul

Çağan Aksoy

Ali_Efe_Canbazoğlu.jpg

Merhaba,  Ben Ali Efe Canbazoğlu, 2010 yılında doğdum. İstanbul’da yaşıyorum. Yeşilyurt Açı Koleji 2.Sınıf öğrencisiyim. En sevdiğim şeyler futbol oynamak, resim çizmek ve spor yapmaktan hoşlanıyorum. Büyüyünce futbolcu olmak istiyorum.

İstanbul

Ali Efe Canbazoğlu

CEM EMRE ÇIKRIKÇIOĞLU _edited.jpg

Benim adım Emre. 6,5 yaşındayım. 14 Mart 2012 de İstanbul’da doğdum. Yeşilyurt Açı Koleji 1/A da okuyorum. En çok müzik dinlemeyi, arkadaşlarım ile oyun oynamayı, çamurdan bir şeyler yapmayı, lego oynamayı, puzzle yapmayı ve futbol oynamayı severim.

İstanbul

Cem Emre Çıkrıkçıoğlu

okuyan çocuklar

Merhaba, benim adım Asya Uslu

Ben 9 yaşındayım ve 4. Sınıfa gidiyorum. Hikaye yazmayı çok seviyorum.Birdenbire ilham geliyor ve  aklımda yazacağım hikayelerin karakterleri oluşuyor.Sonra da başlıyorum yazmaya. Arkadaşlarımla oyunlar oynamaktan büyük zevk alıyorum.Dergi ve kitap okumak,İnternet'te dolaşmak,yüzmek,seyahat etmek ilgi alanlarımdan.Türkçe ,İngilizce ve fen derslerini özellikle de deney yapmayı çok severim.

Bursa - Karacabey

Asya Uslu

okuyan çocuklar

Merhaba ben Belemir Aydın. 2004 yılında Ankara’da dünyaya geldim.12 yaşındayım. Babamın mesleği dolayısıyla şu an İstanbul’dayım. Şehit Nurgül Kale’de 8. Sınıfı okuyorum. Olmak istediğim meslek dalı doktorluk. Doktorluk dışında kendi çapımda yazar olmak istiyorum. Satranç oynamaktan, kitap okumaktan, hikaye ve şiir yazmaktan hoşlanıyorum.

İstanbul

Belemir Aydın

okuyan çocuklar

Merhaba, ben Şafak Merttir. 10 yaşındayım ilkokul 4.sınıf öğrencisiyim İstanbul da yaşıyorum okumayı ve yazmayı çok seviyorum özellikle şiir yazmayı çok seviyorum çünkü duygularımı şiirle daha iyi ifade edebildiğimi düşünüyorum. İleride hayran olduğum Can Yücel,  Atilla İlhan, Cahit Sıtkı Tarancı gibi iyi bir şair olmak istiyorum.

Londra

Elif Bayazit

okuyan çocuklar

Merhaba, ben Kevser KARACA

 İskilip Hikka İmam Hatip Ortaokulunda okuyorum. İçi büyük umutlarla dolu olan bir kızım.İnsanın umutlarla ve azimle hayallerine kavuşabileceğine inanıyor ve HAYALLERİMLE birçok insana yardımcı olabilmek, onlarında hayallerini büyütmek istiyorum.insanlara kendilerinin özel hissettirmeyi, gerekse bir yazıyla gerekse bir anıyla  onlara destek olmayı bütün kalbimle arzu diyor ve bu hedefimde bana destek çıkan tüm bu saygıdeğer insanlara teşekkürlerimi sunuyorum...  

Yaşadıkça düşle, Düşledikçe yaşa...

Çorum

Kevser Karaca

okuya çocuklar

Merhaba, ben Şafak Merttir. 10 yaşındayım ilkokul 4.sınıf öğrencisiyim İstanbul da yaşıyorum okumayı ve yazmayı çok seviyorum özellikle şiir yazmayı çok seviyorum çünkü duygularımı şiirle daha iyi ifade edebildiğimi düşünüyorum. İleride hayran olduğum Can Yücel,  Atilla İlhan, Cahit Sıtkı Tarancı gibi iyi bir şair olmak istiyorum.

İstanbul

Duru Savaş

okuyan çocuklar

Merhaba, ben Berra KARATÜRK. 8 yaşındayım. Taha adında ikiz erkek kardeşim var. Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde yaşıyorum. Tavşanlı Özel Bil Okullarında 2/A sınıfına gidiyorum. Arkadaşlarımla vakit geçirmeyi ve onlarla oyun oynamayı, bisiklete binmeyi seviyorum. Gitar çalmayı çok seviyorum. En sevdiğim ders ise Hayat Bilgisi. Hayvanları çok seviyorum. Babam veteriner hekim olduğu için ineklerimiz ve Karamel adında bir atımız var.

Kütahya - Tavşanlı

Berra Karatürk

okuyan çocuklar

Merhaba,

Benim adım Merve Cansu Ünal. Ankara’da Etimesgut’ta yaşıyorum. Tenis oynamayı, bisiklete binmeyi ve maç izlemeyi severim. Boş zamanlarımda kitap okurum ve şiirler yazarım.

Erzurumlu İbrahim Hakkı Ortaokulu, 5/E  sınıfına gidiyorum. Okulda en sevdiğim ders İngilizce’dir.Tuana, Elif Hilal ve Esra en sevdiğim arkadaşlarımdır.

Beni yazı yazmam konusunda en çok destekleyen ve bana ilham veren kişi canım annemdir.

Ankara

Merve Cansu Ünal

okuyan çocuklar

Ben Ozan Dağhan. Antalya'da yaşıyorum. İstek Ortaokulunda 5E sınıfında okuyorum. 2005 yılında 25 Mayıs'ta doğdum. Futbol oynamaktan, voleybol oynamaktan ve sinemaya gitmekten hoşlanıyorum. Makarna ve köfte yemeklerini çok seviyorum.

Antalya

Ozan Dağhan

Okuyan Çocuklar

Merhaba, ben Elfin ŞİMŞEK

20.04.2010 tarihi doğumluyum. Ispartalıyım fakat Kütahya/Tavşanlı  ilçesinde yaşamaktayım. Özel Tavşanlı Bil Koleji  3.sınıf öğrencisiyim. 

Hobilerim; gitar çalmak, sinemaya gitmek, bisiklet binmek ve kitap okumak.

Kendi yazmış olduğum hikayemi, okuyan çocuk projesinde paylaşmak istedim.

Kütahya - Tavşanlı

Elfin Şimşek

okuyan çocuklar

Adım, İclal KÜÇÜKBAŞ. Antalya Çağlayan Kolejin’ de 4/A sınıfı öğrencisiyim. Kitap okumayı ve yazmayı,

resim çizmeyi seviyorum. Arkadaşlarımla oyun oynamayı seviyorum. Ben onları çok severim, onlar da beni çok sever. Sanırım beni onun için sınıf başkanı seçtiler....

Antalya

İclal Küçükbaş

okuyan çocuklar

Ben  Kumsal Erdoğan, 22 Ocak 2007 yılında Antalya’ da doğdum.Özel Çağlayan Münire Sürücü İlkokulu4/A sınıfında okuyorum. Şiir ve öykü yazmaktan, müzik dinlemekten, şarkı söylemekten ve bir şeyler anlatmaktan hoşlanıyorum. Türkçe dersinde, dinlediğim şiirden etkilendim. Ben de bu şiiri yazdım.

Antalya

Kumsal Erdoğan

IMG-20160908-WA0000 (1)_edited_edited.jp

Merhaba,ben Nilsu. 9 yaşındayım.16 Nisan 2008 tarihinde İzmir'de doğdum.Vali Rahmi Bey İlkokulu'nda okuyorum. 3-F sınıfında okumaktayım. Müzik dinlemeyi,resim yapmayı, kitap okumayı, yazı yazmayı çok seviyorum. Ayrıca 3 yıldır bale de yapıyorum. Büyüyünce pilot olmak istiyorum. Beni de aranıza alırsanız çok mutlu olacağım,umarım yazılarımı beğenirsiniz. Teşekkürler.

İzmir

Nilsu Yeşiltepe

okuyan çocuklar

Şanlıurfa ili Eyyübiye ilçesinde Ahmet Hamdi Akseki İlkokulu 3.sınıf öğrencisiyim. Kitap okumayı ve hikaye yazmayı çok seviyorum. Hepinize teşekkür ederim.

Şanlıurfa

Rabia Maldur

Batuhan.jpg

10 Temmuz 2004 yılında Erzurum’da dünyaya geldim. Annem ve babam bankacı olduğundan sürekli değişik şehirlere tayinimiz çıkıyordu.  1. ve 2. sınıfı Isparta’da okudum. 3.sınıfı Ankara’da, 4.sınıfı İstanbul’da tamamladıktan sonra eğitimime İstanbul ‘da Nurgül Kale Ortaokulu 6.sınıfta devam etmekteyim. Ankara’da okuduğum dönemlerde kendi çapımda hikâyeler yazmaya başladım. Bu durum sınıf öğretmenim tarafımdan fark edilip aileme söylendi. Daha bir keyifli yazıları kalemime almaya başladım. İstanbul’a gelip Türkçe öğretmenim Aylin Hanım’ın da bana desteğiyle bu duygularımı kitap haline getirip okuyucularımla buluşmak istedim. 

İstanbul

Batuhan Kılıç

okuyan çocuklar

Ben Zeynep İstanbul’da yaşıyorum.Aslen İzmirliyim 7. sınıf öğrencisiyim,13 yaşındayım.
Boş zamanlarımda kitap okumam,kitap okumak için zaman yaratırım.Kitaplar okuma yazma öğrendiğim günden beri en yakın dostumdur benim.
Yazmak ama en çok kompozisyon yazmak benim asla vazgeçemeyeceğim şeylerdendir.Küçüklüğümden beri yazmaya çok ilgi duyarım ve yazarken kendimi ayrı bir dünyada hissederim.
Liderlik duygum sayesinde,her şeyin en önünde olmak isterim.Herkesten farklı olmak,ve bu farklılığı gözler önüne sermek isterim.
İnsanlar tarafından sürekli “çok garip bir insansın” lafına maruz kalırım.Garip bir insan mıyım,değil miyim asla anlayamadım.Garipten çok,sanırım diğerlerinden farklıyım.

İstanbul

Zeynep Aktenk

okuyan çocuklar

Ben Defne Türkuyan. 10 yaşındayım. 5. Sınıf öğrencisiyim. İzmir Saadet Emir Ortaokulunda okuyorum. Kitap okumayı, hikaye yazmayı ve resim çizmeyi çok seviyorum. 

İzmir

Defne Türkuyan

okuyan çocuklar

Ben Rabia Aşar. 1999 yılında ekim ayının son gününde dünyaya geldim.  Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde oturuyorum. Lise son sınıftayım, üniversiteye hazırlanıyorum. Küçüklüğümden beri tutku haline getirmiş olduğum yazı yazma eylemini lise yıllarımda daha çok benimsedim. Öykü ve denemeler haricinde roman yazmak üzerinde uğraşıyorum. Yazı yazmayı, kitap okumayı çok seviyorum ve vazgeçmeyi düşünmüyorum.

Kütahya - Tavşanlı

Rabia Aşar

okuyan çocuklar

Ben, Yasin Tuna Bozkurt. Antalya Çağlayan Koleji’ nde 4/A sınıfında okuyorum. Kitap okumayı, araştırma yapmayı, Matematik dersini çok severim. Öğretmenim “Şiir yazmayı da deneyebilirsin” dedi. Ben de deniyorum şimdi. Çok hoşuma gitti.

Antalya

Yasin Tuna Bozkurt

okuyan çocuklar

Merhaba, benim adım Avzem! 9 yaşındayım. Baden Powell Schoola gidiyorum. Ailemi çok seviyorum. Annem, babam ve abimle yaşıyorum. Hobilerim hola hooping, crafting, dans etmeyi çok seviyorum. Keybord keman recordea calmayi biliyorum. Büyüdüğümde güzel piyano çalmak istiyorum.

İngiltere - Londra

Avzem Surensoy

Defne_ve_Maya_Okuyan_Çocuklar.jpg

Defne Oymacı

 2007 yılında İstanbul’da doğan Defne Oymacı, öğrenim hayatına Özel Efdal Anaokulunda başlamıştır. Halen Özel Efdal İlkokulunda 4.sınıfa devam etmektedir. Ayrıca anaokulunda başladığı piyano çalışmalarını sürdürmektedir. Kısa öykü ve şiir çalışmaları bulunmaktadır. Resim yapmak, kitap okumak ve sinemaya gitmekten hoşlanır.

Mayra Bayar

 2007 yılında İstanbul'da doğdum. Anaokuluna üç yaşında başladım. Efdal ilkokulunda 1.,2.,3. sınıfları okudum ve halen orada okumaktayım. Müzik dinlemeyi, şarkı söylemeyi, dans etmeyi ve resim çizmeyi seviyorum. Aynı zamanda drama ve dublaj kursuna gidiyorum. Tiyatro ve sinemaya gitmekten keyif alıyorum.

İstanbul

Mayra Bayar & Defne Oymacı

okuyan cocuklar

Ben  ECRİN TURAN  Kütahya İli Tavşanlı ilçesi Hanımçeşme İlkokulu 2-B sınıfında öğrenciyim. Okulumu çok seviyorum, şarkı söylemeyi ve oyun oynamayı da çok seviyorum.

Kütahya - Tavşanlı

Ecrin Turan

okuyan çocuklar

Merhaba ben Hüseyin Yiğit Seçilmiş. 8 yaşındayım 2. sınıfa gidiyorum. Kütahya Simav'da yaşıyorum. İlgi alanlarım, kitap okumak, saz çalmak, deney yapmak. 

Kütahya - Simav

Hüseyin Yiğit Seçilmiş

okuyan çocuklar

Ben 5 kişilik bir ailenin en küçük bireyiyim. Adım Kadir Berk. 14.08.2008 tarihinde Tavşanlı'da doğdum. Büyüyünce doktor olmak istiyorum. Hobilerim; kitap okumak, çizgi film izlemek, resim çizmek, melodika çalmak vs. Fobilerim ise böcekler, yılan, fare, yükseklik vs.

Kütahya - Tavşanlı

Kadir Berk Zırhlı

okuyan çocuklar

Merhaba, ben İrem Yörükoğlu. 11 yaşındayım. İzmir Karşıyaka’da oturuyorum. Metin Aşıkoğlu Ortaokuluna gidiyorum. 5. Sınıftayım. Kitap okumayı, resim çizmeyi, hikaye ve şiir yazmayı çok seviyorum.

İzmir

İrem Yörükoğlu

okuyan çocuklar

Benim adım Melahat Derin Gür ve Londara’da yaşıyorum. 10 yaşındayım ve doğum tarihim 1 Eylül 2006. Sinif 5’teyim. En sevdiğim şey okulda matematik dersi ve resim çizmek. Evde de hobilerim kitap okumak ve boyama yapmak. En çok sevdiğim hayvan köpektir ve telefonumda youtube izlemeyi seviyorum. Annem ve babamın yanında yaşıyorum ve çok güzel bir okula gidiyorum ve çok güzel arkadaşlarım var. Öğretmenlerim de çok iyi.

İngiltre - Londra

Melehat Derin Gür

okuyan çocuklar

Ben Ela Önceltekin 12 yaşındayım Kütahya  Simav'da yaşıyorum 6. sınıfa gidiyorum.Kitap okumayı, hikayeler yazmayı,  değişik yerler keşfetmeyi çok seviyorum

Kütahya - Simav

Ela Önceltekin

Okuyan Çocuklar

Merhabalar ben Damla Bilgi. 11 yasindayim. Canakkale de yasiyorum. Canakkale Koleji  5.sinif ogrencisiyim. Iki yasimdan beri kitapsiz uyuyamam. Tenis ve voleybol oynuyor ve 3 yildir piyano caliyorum. Oyuncu veya tenis ogretmeni olmayi hayal ediyorum. Karikatur cizmek, slime denemeleri yapmak hobilerimden bazilari. Arkadaslarimla sinemaya gitmeyi ve gezmeyi cok seviyorum.

Çanakkale

Damla Bilgi

okuyan çocuklar

Merhaba, benim adım İremnaz. 13 yaşındayım. Yazmayı, okumayı, şarkı söylemeyi, koşmayı, yüzmeyi ve dans etmeyi çok seviyorum. İki buçuk sene önce Almanya’ya taşındım, Mannheim’da yaşıyorum ve bu yüzden Alman klasikleri, hikayeleri ve efsaneleri hakkında çok bilgim var.

(İremnaz "Okuyan Çocuklar" için hem yazarlık hem de kültür tanıtımı yapıyor. Bizlerle kendi yazılarının yanında Alman edebiyatından örnekleri de paylaşıyor. Aynı zamanda kendisi bir blok yazarı. Yazılarına http://gelecekyazar.blogspot.com adresinden ulaşabilirsiniz.   )

Almanya / Mannheim

İremnaz Ercan

okuyan çocuklar

Benim adım Arda Erdal. 9 yaşındayım.
18.04.2007 de İstanbul’da doğdum.Özel Efdal İlkokulu 3.sınıf öğrencisiyim.
Resim yapmaktan,kitap okumaktan,senaryo yazmaktan, şehirleri,müzeleri gezmekten çok zevk alıyorum.Gittiğim her yerden oraya ait eşyalar, biblolar alıyorum. Ülkeleri,insanların yaşayış- larını,tarihi yerleri çok merak ediyorum.
Büyüdüğümde kitap yazmak, dünyayı gezmek, müze sahibi olmak istiyorum.

İstanbul

Arda Erdal

okuyan çocuklar

Dans etmeyi ve jimnastik yapmayı çok severim. 1. sınıfa gidiyorum. Okulumun adı Anabilim. İstanbul'da yaşıyorum. En sevdiğim renk mavi, en sevdiğim yemek makarna en çok da salçalı olanı seviyorum. Kart eşleştirmecede çok iyiyim. Resim yapmayıçok çok severim. Legoda süperim.

İstanbul

Defne Aydın

okuyan çocuklar

Benim adım Esra. 10 yaşındayım. Beşinci sınıfa gidiyorum.   Londra' da yaşıyorum.

İngiltere - Londra

Esra Ateşoğulları

okuyan çocuklar

Adım Elanaz Alma. Ben Londra'da yaşıyorum. 

İngiltere -Londra

Elanaz Alma

okuyan çocuklar

13 yaşındayım. İzmir'de yaşıyorum. Hobilerim: şarkı söylemek, müzik dinlemek,kitap okumak…     

İzmir

Asya Atay

okuyan çocuklar

Merhaba

Ben Deniz Yanger. 8 yaşındayım. Özel Efdal İlkokulu'na gidiyorum. Resim çizmeyi, deney ve dublaj yapmayı çok severim. Ben sizlere "Küçük Tavşan İşbaşında" adlı bir öykü yazdım.  Siz kitap okumayı sever misiniz? Ben çok severim. Çok eğlenceli bir şeydir kitap okumak. 

İstanbul

Deniz Yanger

okuyan çocuklar

  8 Ekim 2003 tarihinde İzmir’in Aliağa ilçesinde doğdum. Hala İzmir’de yaşıyorum, Buca Atatürk Ortaokulunda 8. Sınıf öğrencisiyim. Yaşadıklarımı, öğrendiklerimi kelimelere dökmeyi, başka insanların da sözcüklerinin içine gizlediklerini, hayallerini, umutlarını okumayı çok ama çok seviyorum.

İzmir

Ecem Nazlı Özkan

okuyan çocuklar

Ben Türkü Çağla Er. İstanbul Anadolu Lisesi 2.sınıf öğrencisiyim. Dinlemek, okumak, yazmak yapmayı en çok sevdiğim şeyler. İnsanlar duygularını farklı şekilde aktarır. Ben bu yolu tercih ediyorum.

İstanbul

Türkü Çağla Er

okuyan çocuklar

03.07.2003 tarihinde İzmir'de doğdum. 13 yaşındayım. Atatürk ortaokulunda okuyorum. Kendimi geliştiren kitaplar okuyup hayallerimi yazıya dökmeyi severim.

İzmir

Gökçe Eda Çeti

okuyan çocuklar

Hey I am Melis ,I come from England/ London and I am 9. I LOVE MUSIC! I go to Royal Academy of Music which is a very good music school all over the world and I take  part in National Childrens Orchestra!  Music is a crucial part of my life and I love it, it makes me feel happy and sad.  If you follow my path  I will be doing (most) things about Music- But if you're lucky I will be glad to write about different things...

İngiltere - Londra

Melis Ethemsoy

okuyan çocuklar

Merhaba, ben Taha KARATÜRK. 8 yaşındayım. Berra adında ikiz kız kardeşim var. Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde yaşıyorum. Tavşanlı Özel Bil Okullarında 2/A sınıfına gidiyorum. Arkadaşlarımla vakit geçirmeyi ve onlarla oyun oynamayı, özellikle futbol oynamayı seviyorum. Gitar çalmayı çok seviyorum. En sevdiğim ders ise Matematik. Hayvanları çok seviyorum. Babam veteriner hekim olduğu için ineklerimiz ve Karamel adında bir atımız var. Onlarla vakit geçirmekten çok hoşlanıyorum.

Kütahya - Tavşanlı

Taha Karatürk

okuyan çocuklar

Ben Eslem Nur KIZIL. Tavşanlı İlçesi Hanımçeşme İlkokulu 2/B sınıfında öğrenim görüyorum. En sevdiğim ders  Türkçe dersidir. Resim yapmayı ve oyun oynamayı çok severim…  

Kütahya - Tavşanlı

Eslem Nur Kızıl

okuyan çocuklar

Merhaba ben Ahmet Efe 8 yaşındayım. Batışehir Doğa İlkokulu’nda okuyorum. 2.sınıfa gidiyorum. Okula servis ile gelip gidiyorum. Arkadaşlarım ile oyun oynamayı, ders çalışmayı seviyorum. Yemek yemeyi çok seviyorum. Sınıfımıza yeni gelen yabancı arkadaşım Fajer’i çok seviyorum ve onunla çok iyi anlaşıyoruz.

İstanbul

Ahmet Efe Akyüz

okuyan çocuklar

Merhaba ben Azra, 8 yaşındayım ve Batışehir Doğa İlkokulu’nda okuyorum. 2/B sınıfına gidiyorum.  Mantık seti yapmayı ve yazı yazmayı çok seviyorum. Yeni evimizi de çok seviyorum. Arkadaşlarım ile oyun oynamak beni mutlu ediyor. Yaratıcı Düşünme dersini yapmak çok mutlu emektedir beni. Öğretmenimi ve okulumu çok seviyorum.

İstanbul

Azra Abuşka

okuyan çocuklar

Merhaba benim adım Çınar Koç. 8 yaşındayım. Batışehir Doğa İlkokulu’nda okuyup 2/B sınıfına gidiyorum. Öğretmenimi ve arkadaşlarımı çok seviyorum. Okulumu da çok seviyorum. Bilimsel dergileri okumaktan ve uzay ile ilgilenmeyi çok seviyorum.

İstanbul

Çınar Koç

okuyan çocuklar

Benim adım Ebrar Doğanay. 24 Şubat 2009 doğumluyum. İstanbul Bağcılar Batışehir Sitesi’nde oturuyorum. Batışehir Doğa İlkokulu’nda okuyorum. 2. Sınıfa gidiyorum. Hobilerim arasında, at ve köpeklere yardım ederek onları sevmek vardır ayrıca arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok seviyorum. Fobilerim arasında ise yalnız kalmak ve karanlıkta kalmak var. 5 kişilik bir aileyiz. Ablam ve ağabeyim var. Annemin adı Meryem babamın adı ise Veysel. Ablamın adı Yasemin abimin adı Yusuf biz çok mutlu bir aileyiz.

İstanbul

Ebrar Doğanay

okuyan çocuklar

Ben Ecrin Nur Tanrıgül. 8 yaşındayım ve İstanbul Batışehir’de yaşıyorum.Batışehir Doğa İlkokulu’nda 2.sınıf öğrencisiyim. Yüzmeyi, sinemaya gitmeyi, ata binmeyi, babam ile eğlenceli vakit geçirmeyi çok seviyorum. Hafta sonları Beykoz’a gidip binicilik dersi alıyorum. Atımın adı Cesur, tıpkı benim gibi cesur bir at .

İstanbul

Ecrin Nur Tanrıgül

okuyan çocuklar

Merhaba ben Eylül Ada. Batışehir’de oturup Batışehir Doğa İlkokulu’na gidiyorum. 2. Sınıfa gidiyorum ve okulumu, öğretmenlerimi, sınıfımı ve arkadaşlarımı çok seviyorum. Sorumluluklarımı yerine getirmeyi ve ev görevlerini yapmayı çok seviyorum. Yazı yazmayı çok seviyorum, yüzmek benim için çok eğlencelidir. İngilizce dersini de çok seviyorum ve İngilizceyi seviyorum.

İstanbul

Eylül Ada Serbest

okuyan çocuklar

Merhaba benim adım Mehmet Ensar Bahçıvan. Arkadaşlarım bana genelde Ensar diyorlar. Batışehir’de oturup Batışehir Doğa İlkokulu’na gidiyorum. 2/B sınıfına gidiyorum, öğretmenimi ve arkadaşlarımı çok seviyorum. Futbol oynamak ve arkadaşlarım ile vakit geçirmeyi  çok seviyorum. En sevdiğim dersler arasında da Matematik ile Beden Eğitimi dersleri var.

İstanbul

Mehmet Ensar Bahçıvan

okuyan çocuklar

Merhaba benim adım Salih Demir Göre. Ben 8 yaşındayım. Batışehir Doğa İlkokulu’na gidiyorum ve 2/B sınıfına gidiyorum. Benim en sevdiğim ders Matematik dersidir. Matematik dersinin yanında Mantık setini çok seviyorum. Arkadaşlarım ile futbol oynamaktan büyük zevk alıyorum, babam ile de arada futbol oynuyoruz.

İstanbul

Salih Demir Göre

Yusuf_Emir_Şanlan_edited.jpg

Merhaba benim adım Yunus Emir. Arkadaşlarım bana daha çok Emir olarak hitap ederler. 8 yaşındayım ve Batışehir Doğa İlkokulu’na gidiyorum. 2.sınıf öğrencisiyim. Okulumu, öğretmenlerimi ve arkadaşlarımı çok seviyorum. Yeni doğan kardeşim Efe ile beraber vakit geçirmekten, oyunlar oynamaktan, mantık seti yapmaktan çok hoşlanıyorum.

İstanbul

Yunus Emin Şanlan

Yusuf_Emir_Şanlan_edited.jpg

Merhaba benim adım Yusuf. Batışehir Doğa İlkokulu’na gidiyorum ve 2.sınıfa gidiyorum. Kardeşim ile güzel vakit geçiriyoruz onu çok seviyorum. Okulumu ve öğretmenimi de çok seviyorum. Sınıfta yapılan drama çalışmalarında rol yapma yeteneğini kullanmayı seviyorum. Arkadaşlarım ile beraber futbol oynamak ve onlarla farklı oyunlar oynamayı çok seviyorum.

İstanbul

Yunus Emin Şanlan

okuyan çocuklar

Merhaba benim adım Yusuf. Batışehir Doğa İlkokulu’na gidiyorum ve 2.sınıfa gidiyorum. Kardeşim ile güzel vakit geçiriyoruz onu çok seviyorum. Okulumu ve öğretmenimi de çok seviyorum. Sınıfta yapılan drama çalışmalarında rol yapma yeteneğini kullanmayı seviyorum. Arkadaşlarım ile beraber futbol oynamak ve onlarla farklı oyunlar oynamayı çok seviyorum.

İstanbul

Yusuf Efe Başkan

okuyan çocuklar

Merhaba ben Zehra Tekir. 8 yaşındayım ve 2/B sınıfına gidiyorum. Batışehir’de oturup Batışehir Doğa İlkokulu’na gidiyorum. Koşmayı ve Beden Eğitimi dersini çok seviyorum ayrıca Matematik dersi de benim için çok eğlenceli ve kolay bir ders. Annemin Matematik öğretmeni olmasından dolayı da bu dersi çok seviyor olabiliri. Ayrıca drama yeteneğimin fazla olduğunu söyleyen öğretmenim sürekli dramlarda beni oynatıyor. Rol yapmaktan da çok hoşlanıyorum.

İstanbul

Zehra Tekir

okuyan çocuklar

MERHABA Genç okuyucu!

Ben Emre KILIÇ. Ben 14 yaşındayım. İstanbul’da yaşıyorum. Pendik Çamçeşme imam hatip ortaokulunda okuyorum. Her çocuk gibi benim de hoşlandığım bazı konular vardır. Bunlar:

Bazı zaman harcayan araç gereçler olsun, oyun oynamak olsun, ne kadar herkesin canını sıksa da ders çalışmak olsun. Ben Türkiyeliyim(Bayburt). İşte öyle.

Ne DEMİŞ ‘’Nurçin KARABIYIK’’

‘’Okuyan Çocuk ‘’demek : Hayal etmek demek, emek demek, cesurca.

 Bende bunları yapmaya hazır bir şekilde başladım yazmaya…

İstanbul

Emre Kılıç

okuyan çocuklar

Ben Beliz Bilgiç, 1.07.2009 tarihinde İstanbul Bahçelievler’de doğdum. Şu anda ikinci sınıf öğrencisi olarak Batışehir Doğa İlkokulunda okumaktayım.Grup Oyunlarını, resim yapmayı, kitap okumayı çok seviyorum.

İstanbul

Beliz Bilgiç

okuyan çocuklar

Merhaba, ben Atahan Özgen. 28.07.2010 tarihinde İstanbul’da doğdum. 2-ABatışehir Doğa İlkokulu’nda okuyorum. Tabiatla ilgili, bilimle ilgili gelişmeleri anlatan belgeselleri seyretmeyi seviyorum. Her gün Annemin ve babamın atlattığı uzay, bilimkurgu ve hayali hikayeler dinleyerek uyurum. Süper kahraman olmak istiyorum.

İstanbul

Atahan Özgen

okuyan çocuklar

Ben, Derin Nişancı. 09.12.2009 yılında doğdum. Batışehir Doğa İlokulu 2-A sınıfında okuyorum. Büyüdüğüm zaman aşçı olmak istiyorum. Yemek yaparken anneme yardım etmeyi çok seviyorum. Sinemaya gitmeyi, resim yapmayı, yüzmeyi seviyorum. Gittiğim çocuk filmlerindeki karekterleri canlandırıp videoya çekilmesini istiyorum. Belki de tiyatrocu olurum kim bilir?

İstanbul

Derin Nişancı

okuyan çocuklar

Ben Sude Naz Cimin, 04.07.2009 tarihinde doğdum. Batışehir Doğa İlkokulu 2-A sınıfında okumaktayım. Çok duygusal, ve yardımseverim. Kitap okumayı, resim yapmayı, hayvanları seviyorum.

İstanbul

Sude Naz Cimin

okuyan çocuklar

.

İstanbul

Mehmet Mert Özgür

okuyan çocuklar

Ben Nisa Yiğit, 10.08.2009 tarihinde doğdum. Batışehir Doğa İlkokulu 2-A sınıfında okuyorum. Moda tasarımcısı olmak istiyorum.

İstanbul

Nisa Yiğit

okuyan çocuklar

Merhaba  arkadaşlar ben  Muhammet   13 yaşındayım 8. sınıf öğrencisiyim Çamçeşme i.h.o okuyorum. Boş zamanımda genellikle kitap okurum ya da şiir yazarım. umarım yazdıklarımı  beğenirsiniz  size de önünüzdeki zamanlarda başarılar dilerim.

İstanbul

Muhammed Nur Bayğut 

okuyan çocuklar

Merhaba, ben Şevval GİZİR. Kütahya’nın  Tavşanlı ilçesinde yaşıyorum. Hanımçeşme ilkokulunda 4/A sınıfına gidiyorum. Taekwando kursuna gidiyorum. Kütahya içinde derecelerim var. En sevdiğim ders Matematik.

Kütahya - Tavşanlı

Şevval Gizir

okuyan çocuklar

Merhaba, ben Ayşenaz ARIK. Tavşanlı Hanımçeşme İlkokulunda öğrenim görüyorum. Müzik dinlemeyi, resim yapmayı, şiir ve yazı yazmayı çok seviyorum.

İstanbul

Ayşenaz Arık

okuyan çocuklar

21 Aralık 2007’de İstanbul’da doğdu. Efdal Anaokulu’nu bitirdi. Şu an Efdal İlkokulu  3 – A sınıfına devam etmektedir. Büyüdüğünde yedi tane mesleği olmasını istiyor. Şair, futbolcu, basketbolcu, badminton oyuncusu, şarkıcı, matematik profesörü, bilim adamı.

2014 yılında kardeşi Mine dünyaya geldi. Jimnastik ve futbol eğitimi alan Oğuz, şu anda basketbol takımında spora devam etmektedir. Çok iyi bir Satranç oyuncusu olan ve turnuvalara katılan Oğuz, tüm okuduğu sınıflarda turnuva birinciliği elde etmiştir.

İstanbul

Efe Oğuz Aktaş

okuyan çocuklar

Merhaba, ben Elif ŞİMŞEK. 8 yaşındayım ve Tavşanlı/Kütahya’da oturuyorum. Elfin isminde kız kardeşim var ve Bil Kolejinde okuyorum. Kitap okumayı, sporu, keman çalmayı ve ata binmeyi çok seviyorum.

Kütahya - Tavşanlı

Elif Şimşek

okuyan çocuklar

Merhaba benim adım Elif Berra ASLAN. 8 yaşındayım. Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde yaşıyorum. Özel Tavşanlı Bil İlkokulunda 2.sınıfa gidiyorum. 3 yaşında Mert adında bir erkek kardeşim var. İp atlamayı,keman çalmayı ve kıyafet tasarımları yapmayı çok seviyorum.

Kütahya - Tavşanlı

Elif Berra Aslan