101 Çocuk ve Genç Yazar 175 Yazı

okuyan çocuklar

Merhaba! 

Ben Ahmed Ali ÖZDEMİR  8 yaşındayım. İbb Evliya Çelebi İ.Ö.Okulu 2\ E sınıfında okuyorum.

İstanbul Arnavutköy'de yaşıyorum.İyi okumalar dilerim...

İstanbul

Ahmed Ali Özdemir

okuyan çocuklar

Merhaba, ben Asude KIYMAZ

20 Nisan 2007 yılında doğdum. 7. Sınıfa gidiyorum. Kuşu Nurullah Bayram Ortaokulu’na gidiyorum. Hobilerim; kitap okumak, futbol oynamak ve test çözmek. İleride anasınıfı öğretmeni olmak istiyorum.

Kütahya - Simav

Asude Kıymaz

okuyan çocuklar

Merhaba, ben Emine GÖKKAYA

2 Kasım 2007 yılında doğdum. Şuan 12 yaşındayım. Kuşu Nurullah Bayram Ortaokulu’ndan bu yazıyı gönderiyorum. Hobilerim; kitap okumak, oyun oynamak ve şiir yazmak. İleride sınıf öğretmeni olmak istiyorum.

Kütahya - Simav

Emine Gökkaya

Zeynep BALTAŞ

26 Ekim 2007(12 yıl önce) Pendik'te dünyaya geldim. 6 yaşında anaokuluna başladım. O zamanlar hayalim doktor olmaktı. İlkokul 2.sınıftayken resim yapmayı çok severdim. Bu yüzden o zaman da ressam olmak istedim.3.sınıfta ve 4.sınıfta çok başarılı bir öğrenciydim. 4.sınıfa geldiğimde olgunlaştım. Yine kararımı değiştirdim.Bu sefer mimar olmak istiyordum ama kitap yazmaya karar verdim. Bir çocuk kitabı yazmak istedim. İtiraf ediyorum çok acemi bir kitap yazmıştım.4.sınıfta okul birincisi ve bir hikaye yazma yarışmasında 1. olmuştum. Ortaokula devlet okulunda başladım. Ortaokulda kelime dağarcığım gelişti ve daha iyi yazmaya başladım. Özel bir okulda burs kazandım.2.dönem o okula başladım. Şuan hala aynı okulda 7.sınıf öğrencisiyim. Umarım voleybolda gelişir, piyano öğrenir ve mimar bir yandan da yazar olurum. Görüşürüz!

İstanbul

Zeynep Baltaş

okuyan çocuklar

Merhaba, ben Şükriye KARAKAŞ

17 Mayıs 2007 yılında doğdum. 7. Sınıfa gidiyorum. Şuan Kuşu Nurullah Bayram Ortaokulu’ndan bu yazıyı gönderiyorum. Hobilerim; kitap okumak, test çözmek, oyun oynamak. İleride matematik ya da Türkçe  öğretmeni olmak istiyorum.

Kütahya - Simav

Şükriye Karakaş

okuyan çocuklar

Merhaba, ben kevser KARACA

 İskilip Hikka İmam Hatip Ortaokulunda okuyorum. İçi büyük umutlarla dolu olan bir kızım.İnsanın umutlarla ve azimle hayallerine kavuşabileceğine inanıyor ve HAYALLERİMLE birçok insana yardımcı olabilmek, onlarında hayallerini büyütmek istiyorum.insanlara kendilerinin özel hissettirmeyi, gerekse bir yazıyla gerekse bir anıyla  onlara destek olmayı bütün kalbimle arzu diyor ve bu hedefimde bana destek çıkan tüm bu saygıdeğer insanlara teşekkürlerimi sunuyorum...  

Yaşadıkça düşle, Düşledikçe yaşa...

Çorum

Kevser Karaca

okuyan çocuklar

Ben 15 Temmuz 2009’da Ankara’da doğdum. İstanbul’da yaşıyorum. Üç kardeşiz. Benden küçük iki erkek kardeşim var. Bümed Meç okullarında 4.sınıfa gidiyorum. Kitap okumayı, yazmayı ve drama yapmayı çok severim. Özellikle Harry Potter okumayı severim. Afacan 5’leri de severim. 4 yıldır piano çalıyorum. Ukulele çalmayı biraz biliyorum. Yazmayı çok severim ama oyuncu olmak istiyorum. Şimdiye kadar bir sürü yazı yazdım. Konuşmayı da çok severim. İnsanların yazılarımı okuması beni çok mutlu ediyor.

İstanbul

Elif Mina Şıvgın

okuyan çocuklar

2007 yılında doğdum. Kuşu Nurullah Bayram Orta Okulunda okuyorum. 6. sınıfa gidiyorum. Hobilerim: Kitap okumak, film izlemek, ders çalışmak, zeka oyunu oynamak, futbol oynamak. İleride doktor veya spiker olmak istiyorum.

Kütahya - Simav 

Irmak Yurday

okuyan çocuklar

İzmir’de yaşıyorum. 2006 doğumluyum. Voleybol oynamayı ve müzik dinlemeyi çok seviyorum. Bir şeyleri okumaktan çok yazmayı seviyorum. Çünkü yazdıklarım bir başkası tarafından beğenilince gururlu bir şekilde ‘Ben yazdım’ diyebiliyorum. Bu da beni mutlu ediyor. Yazmak için önce hayal ediyorum, uçsuz bucaksız hayaller kuruyorum. Hayal edince ortaya daha güzel şeyler çıktığını düşünüyorum.

     Bugün şiir, hikaye vb. şeyler yazabiliyorsam hayal gücüm sayesinde.Ve gün geçtikçe hayal gücümü geliştirip yazabildiklerimi de daha üst seviyeye ulaştırmak istiyorum. Yani kitap yazabilecek kadar ilerletmek istiyorum. Bu düşünce de beni daima mutlu ediyor.

     Bu siteyi açan Bilge Bilgi’ye  ve bu siteye kaydolmamı sağlayan Türkçe öğretmenim Aylin Beşer’e çoook teşekkürler.

İzmir

Sudenaz Dulunder

okuyan çocuklar

Benim 3 adım var onlar Coşkun, Yusuf ve Yaz. 4. sınıftayım. Bilgisayar oyunlarında kullanıcı adım ayı_gamer. Birazcık elastiğim. Sabırsız bir çocuğum. 1 Mayıs’ta doğdum. Youtube’tan eskiden yapılan Walt Disney ve bana göre komik olan videolar izliyorum.

İstanbul

Coşkun Yusuf Yaz Türkeli

20190330_182115[550]_düzenlendi.jpg

Ben Elifsu Arslan, 13 yaşındayım. 100.Yıl Ortaokulun'da okuyorum. Kitap okumayı, test çözmeyi, voleybol oynamayı, gezmeyi seviyorum. En sevdiğim dersler matematik, fen ve Türkçe. Türkçe öğretmenimi çok ama çok seviyorum çünkü bana her konuda destek veriyor ve çok bilgili. Kitap okuyunca kendi dünyamdan başka bir sihirli dünyaya ışınlanıyorum. Ben kendim gibi birçok çocuğun hayallerine dokunmak istiyorum. Bence bir öğretmen, bir doktor, bir avukat kitap okuyabiliyorsa bir ev hanımı, bir işçi de kitap okuyabilir. Ve kendilerini özel hissederler, başkalarına da özel hissettirirler ben bu gibi birçok şeyi başarmak istiyorum çünkü hayat sevindirmekle güzel.

İzmir

Elifsu Arslan

berensahin_düzenlendi_düzenlendi.png

Ben Beren ŞAHİN. 7 yaşındayım.  Yeşilyurt Açı Koleji’nde 2- A sınıfında okuyorum. Hikaye yazmayı, hikaye okumayı ve dans etmeyi seviyorum.  Resim yapmayı ve müzik dinlemeyi çok seviyorum. En sevdiğim meyve ise karpuz ve çilek.

İstanbul

Beren Şahin

IMG-20190112-WA0025.jpg

Merhaba, ben Şafak Merttir. 10 yaşındayım ilkokul 4.sınıf öğrencisiyim İstanbul da yaşıyorum okumayı ve yazmayı çok seviyorum özellikle şiir yazmayı çok seviyorum çünkü duygularımı şiirle daha iyi ifade edebildiğimi düşünüyorum. İleride hayran olduğum Can Yücel,  Atilla İlhan, Cahit Sıtkı Tarancı gibi iyi bir şair olmak istiyorum.

İstanbul

Şafak Merttir

Adsız1.jpg

Merhaba, ben Zeynep Özdemir. 2012 yılında Ankara’da doğdum. İhsan Selatin ARAS İlkokulu’nda birinci sınıf öğrencisiyim.  Satranç oynamayı, kitap okumayı ve yüzmeyi çok seviyorum.

Ankara

Zeynep Özdemir

DİLAN BİLİCİ_düzenlendi.jpg

Benim adım Dilan Bilici. 12 yaşındayım ve 7. Sınıf öğrencisiyim. 100. Yıl ortaokulunda okuyorum. En sevdiğim ders Türkçe çünkü Türkçe öğretmenimi çok seviyorum. Ayrıca okumayı ve yazmayı çok seviyorum. Belki de bu öğretmenden kaynaklıdır, bilemiyorum. Benim öğretmenim açılıp okunacak bir kitap gibidir. Bütün bilgiler sanki onda saklı. Sadece ders konusunda değil, her konuda…

Gelecekte hakim olmayı düşünüyorum.Ayrıca kelimelerle dans eden bir yazar olmak da en büyük hayalim. Kendime ait, benim kalemimden dökülen kelimelerle örülü bir kitabım olmasını çok isterim ve bu hayalimin ilk adımının da küçük küçük denemeler yazarak ilerleyeceğini düşünüyorum.

Kitap okumayı, test çözmeyi, küçük denemeler yazmayı çok severim. Sosyal aktivitelerden pek hoşlanmam.

Yazılarımın büyük küçük herkesin dikkatini çekeceğini düşünüyorum.

İleride iyi bir yazar olabilmem dileğiyle…

İzmir

Dilan Bilici

demirkan-uzaylı_foto_düzenlendi.jpg

Merhaba, ben Demirkan. Antalya TED Kolejinde, 2.sınıf öğrencisiyim ve neredeyse 8 yaşındayım. Kitap okumayı, hikaye yazmayı seviyorum. En sevdiğim yazarlar ise; Toprak Işık, William Shakespeare, Lev Tolstoy, Ahmet Ümit ve Oscar Brenifer. Kitap okumak kadar müzik dinlemekten de hoşlanıyorum. Bateri ve drama dersleri alıyor, basketbol takımında oynuyorum. İleride radyo programcısı olmak istiyorum.

Antalya

Demirkan Barbaros Er

IMG_1315_düzenlendi.jpg

Merhaba, ben Cemre Naz Celbek. 

8 yaşındayım, 2. sınıf öğrencisiyim.

Kitap okumayı ve resim çizmeyi çok severim. Umarım hikayemi beğenirsiniz.

İstanbul

Cemre Naz Celbek

IMG_1720 (1).jpg

Merhaba Benim adım Defne Deniz,

8 yaşındayım, İstanbul'da Yeşilyurt Açı Koleji'nde 2. sınıfta okuyorum. En sevdiğim şeyler dans etmek, piyano çalmak ve köpeğim Zeytin ile oynamak.

İstanbul

Defne Deniz Çınar

ela_edited.jpg

Merhaba ben Ela Celayir, 

Benim en sevdiğim yemek ıspanaktır. En sevdiğim renkler pembe, mor, açık mavi ve su yeşili.  Okulumun ismi Açı Koleji. 7 yaşındayım. Öğretmenimin adı Narot. Birinci sınıfa gidiyorum, bir sene sonra ikinci sınıfa başlayacağım. Gözlerimin rengi kahverengi. Saçlarımın rengi açık kumral. En sevdiğim film karakteri harry potter.  Ayrıca ben İTÜ konservatuvarında piyano bölümüne gidiyorum. Orada piyano ve solfej derslerim var. Ve TRT çocuk korosuna gidiyorum.  Görüşürüz .  

İstanbul

Ela Celayir