110 Çocuk ve Genç Yazar 192 Yazı

ceren sipahi.jpg

Merhaba, ben Ceren Sipahi. 10 yaşındayım ve İstanbul’da yaşıyorum. 4.Sınıfa gidiyorum. Denizi çok severim. Çok hareketli bir çocuğum ve jimnastik yapmayı da çok seviyorum. Boş vakitlerimde kıyafet ve takı tasarlamaya bayılıyorum. Keçeden çanta ve bebekler dikiyorum. Büyüyünce moda tasarımcısı olmayı çok istiyorum.Günlüklerime bol bol yazı yazmayı çok seviyorum. İkiz kardeşim Defne ile birlikte, Okuyan Çocuklar sitesini görünce çok sevindik, diğer çocukların yazılarını okuduk. Biz de yazılarımızı hemen göndermek istedik.

İstanbul

Ceren Sipahi

DEFNE SİPAHİ

Merhaba! Ben Defne SİPAHİ! On yaşındayım. Yazı yazmayı bildim bileli hep yazarım.

Kitap okumayı çok severim. Resmen büyüleniyorum. Kendimi

hikayenin kahramanlarındanmış gibi hissediyorum. Çok güzel

bir duygu. Sevdiğim şeyler, yazı yazmak, kitap okumak, oyun oynamak, gezmek,

ve voleybol oynamaktır. Umarım yazılarımı beğenirsiniz.

İstanbul

Defne Sipahi

Derin.jpeg

Merhaba,

Ben Derin Özkut İstanbul'da yaşıyorum, 4. sınıfa gidiyorum. Büyüyünce yazar olmak istiyorum, matematik dersini severim. ikiz bir kardeşim var, o da hem güzel resim yapar hem de el işi yapar.

Size iyi günler dilerim.

İstanbul

Derin Özkut

IMG_2314 (1).jpg

Merhaba,

Benim adım Uras Bahçekapılı. Bakırköy’de, 2013 yılında doğdum. Şu an ilkokul 1. sınıftayım. İlkokula başladığım yıl bana bir şeyler olmaya başladı. Yazı yazmayı diğer hobilerimden daha çok seviyordum. Bunu o yılın Aralık ayında anladım. Çok kitap okuyorum. Harry Potter serisini çok severim ve sizin de okumanızı tavsiye ederim. Hobilerim, Kapla yapmak, resim yapmak, yazı yazmak, okumak, piyano çalmak, basketbol oynamak, doğa ve tarihi yerler gezileri yapmak, bulmaca çözmek, annemle pasta yapmak.

İstanbul

Uras Bahçekapılı

tilbe ethemsoy.jpg

Hello, my name is Tilbe Ethemsoy, I am currently in year 10 and live in London. I adore writing, especially in my garden, it is such an enchanting place to enhance one’s scope of imagination. I aspire to be a neuroscientist or perhaps a psychologist, I am yet to make my decision on such an important matter. I have a passion with languages it is such a thrilling feeling to learn a language and communicate in it, I am learning Chinese and Spanish at the moment!  I hope you enjoy my writing as much as I enjoy writing them…

İngiltere - Londra

Tilbe Ethemsoy

okuyan çocuklar

Merhaba ben Ada. 14 yaşındayım ve İstanbul’da yaşıyorum. Kitap okumayı çok seviyorum ve bir sürü hobim var. Yazı yazmak çok farklı bir şey, çokhoş. Bu konuda kendimi geliştirmem için "Okuyan Çocuklar"  çok iyi bir olanak. İnşallah yazılarımı beğenerek okursunuz.

İstanbul

Ada Kahyaoğlu

okuyan çocuklar

2007 yılında Kütahya ili Tavşanlı İlçesinde doğdum. 2013 yılında Haymeana Anaokuluna gittim. İlkokul 3. Sınıfa kadar Dağ Çeşme İlkokulunda okudum. Dördüncü sınıftan itibaren Hanım Çeşme İlkokulunda eğitimime devam etmekteyim. Kitap okumaktan hoşlanıyorum. İlgi alanlarım şiir ve kısa hikâyeler yazmaktır. Hayvanları çok severim. İleride vatana millete faydalı bir birey olmak istiyorum.

Kütahya - Tavşanlı

Alperen Şener

Zeynep BALTAŞ

26 Ekim 2007(12 yıl önce) Pendik'te dünyaya geldim. 6 yaşında anaokuluna başladım. O zamanlar hayalim doktor olmaktı. İlkokul 2.sınıftayken resim yapmayı çok severdim. Bu yüzden o zaman da ressam olmak istedim.3.sınıfta ve 4.sınıfta çok başarılı bir öğrenciydim. 4.sınıfa geldiğimde olgunlaştım. Yine kararımı değiştirdim.Bu sefer mimar olmak istiyordum ama kitap yazmaya karar verdim. Bir çocuk kitabı yazmak istedim. İtiraf ediyorum çok acemi bir kitap yazmıştım.4.sınıfta okul birincisi ve bir hikaye yazma yarışmasında 1. olmuştum. Ortaokula devlet okulunda başladım. Ortaokulda kelime dağarcığım gelişti ve daha iyi yazmaya başladım. Özel bir okulda burs kazandım.2.dönem o okula başladım. Şuan hala aynı okulda 7.sınıf öğrencisiyim. Umarım voleybolda gelişir, piyano öğrenir ve mimar bir yandan da yazar olurum. Görüşürüz!

İstanbul

Zeynep Baltaş

atakan güç.png

Ben Atakan Güç. 08.10.2010 tarihinde Antalya şehrinde doğdum. Antalya Bahçeşehir Lara İlkokulu 4/A sınıfında okuyorum. Ailemin ilk çocuğuyum. Benden 5 yaş küçük Berat isminde bir kardeşim var.Seçmiş olduğum meslekle ilgili tüm bilinmeyenleri anlatmak ve çocuklara yeni hayal dünyaları açmak için tüm okullara ulaşıp çocuklara seminerler düzenlemek istiyorum.

TÜM HAYALLERİN GERÇEK OLDUĞU ZAMANA ULAŞABİLMEK DİLEĞİ İLE …

Antalya

Atakan Güç

ecenur yalçın.png

Merhaba! Benim adım Ecenur. 10 yaşındayım, Bahçeşehir Kolejinde okuyorum. 18/08/2010’da doğdum. Biraz duygusalım, biraz da mutluyum.

Antalya

Ecenur Yalçın

Ayşe Saraçoğlu.png

Ben Ayşe Saraçoğlu. 02/12/2009 tarihinde doğdum. 11 yaşındayım. Tenis oynamaktan, kitap okumaktan hoşlanırım. Antalya Bahçeşehir Lara İlkokulunda 4/A sınıfında okuyorum.

Antalya

Ayşe Saraçoğlu

göktürk.png

Adım Göktürk, soyadım Günerdi. Bahçeşehir Kolejinde okuyorum. Yaşım 10. 23 Şubat 2010’ da İstanbul Maltepe’ de doğdum. Anaokulunu Doğa Kolejinde bitirdim. Futbolu, oyun oynamayı, matematiği severim.

Antalya

Göktürk Günerdi

okuyan çocuklar

Merhaba, ben Asude KIYMAZ

20 Nisan 2007 yılında doğdum. 7. Sınıfa gidiyorum. Kuşu Nurullah Bayram Ortaokulu’na gidiyorum. Hobilerim; kitap okumak, futbol oynamak ve test çözmek. İleride anasınıfı öğretmeni olmak istiyorum.

Kütahya - Simav

Asude Kıymaz

okuyan çocuklar

Merhaba, ben Emine GÖKKAYA

2 Kasım 2007 yılında doğdum. Şuan 12 yaşındayım. Kuşu Nurullah Bayram Ortaokulu’ndan bu yazıyı gönderiyorum. Hobilerim; kitap okumak, oyun oynamak ve şiir yazmak. İleride sınıf öğretmeni olmak istiyorum.

Kütahya - Simav

Emine Gökkaya

okuyan çocuklar

Merhaba, ben Şükriye KARAKAŞ

17 Mayıs 2007 yılında doğdum. 7. Sınıfa gidiyorum. Şuan Kuşu Nurullah Bayram Ortaokulu’ndan bu yazıyı gönderiyorum. Hobilerim; kitap okumak, test çözmek, oyun oynamak. İleride matematik ya da Türkçe  öğretmeni olmak istiyorum.

Kütahya - Simav

Şükriye Karakaş

okuyan çocuklar

Ben 15 Temmuz 2009’da Ankara’da doğdum. İstanbul’da yaşıyorum. Üç kardeşiz. Benden küçük iki erkek kardeşim var. Bümed Meç okullarında 4.sınıfa gidiyorum. Kitap okumayı, yazmayı ve drama yapmayı çok severim. Özellikle Harry Potter okumayı severim. Afacan 5’leri de severim. 4 yıldır piano çalıyorum. Ukulele çalmayı biraz biliyorum. Yazmayı çok severim ama oyuncu olmak istiyorum. Şimdiye kadar bir sürü yazı yazdım. Konuşmayı da çok severim. İnsanların yazılarımı okuması beni çok mutlu ediyor.

İstanbul

Elif Mina Şıvgın

okuyan çocuklar

2007 yılında doğdum. Kuşu Nurullah Bayram Orta Okulunda okuyorum. 6. sınıfa gidiyorum. Hobilerim: Kitap okumak, film izlemek, ders çalışmak, zeka oyunu oynamak, futbol oynamak. İleride doktor veya spiker olmak istiyorum.

Kütahya - Simav 

Irmak Yurday

okuyan çocuklar

İzmir’de yaşıyorum. 2006 doğumluyum. Voleybol oynamayı ve müzik dinlemeyi çok seviyorum. Bir şeyleri okumaktan çok yazmayı seviyorum. Çünkü yazdıklarım bir başkası tarafından beğenilince gururlu bir şekilde ‘Ben yazdım’ diyebiliyorum. Bu da beni mutlu ediyor. Yazmak için önce hayal ediyorum, uçsuz bucaksız hayaller kuruyorum. Hayal edince ortaya daha güzel şeyler çıktığını düşünüyorum.

     Bugün şiir, hikaye vb. şeyler yazabiliyorsam hayal gücüm sayesinde.Ve gün geçtikçe hayal gücümü geliştirip yazabildiklerimi de daha üst seviyeye ulaştırmak istiyorum. Yani kitap yazabilecek kadar ilerletmek istiyorum. Bu düşünce de beni daima mutlu ediyor.

     Bu siteyi açan Bilge Bilgi’ye  ve bu siteye kaydolmamı sağlayan Türkçe öğretmenim Aylin Beşer’e çoook teşekkürler.

İzmir

Sudenaz Dulunder

okuyan çocuklar

Benim 3 adım var onlar Coşkun, Yusuf ve Yaz. 4. sınıftayım. Bilgisayar oyunlarında kullanıcı adım ayı_gamer. Birazcık elastiğim. Sabırsız bir çocuğum. 1 Mayıs’ta doğdum. Youtube’tan eskiden yapılan Walt Disney ve bana göre komik olan videolar izliyorum.

İstanbul

Coşkun Yusuf Yaz Türkeli

irem canpolat.png

Ben İrem Canbolat. Şubat 2010’ da doğdum. Bahçeşehir Kolejinde 4.sınıf öğrencisiyim. Bir tane ablam var. Yapmayı hoşlandığım şeyler ise şiir yazmak, kitap okumak, oyun oynamak ve spor yapmaktır. “Okul” şiirimi3.sınıfta iken yazmıştım.

Antalya

İrem Canpolat

berensahin_düzenlendi_düzenlendi.png

Ben Beren ŞAHİN. 7 yaşındayım.  Yeşilyurt Açı Koleji’nde 2- A sınıfında okuyorum. Hikaye yazmayı, hikaye okumayı ve dans etmeyi seviyorum.  Resim yapmayı ve müzik dinlemeyi çok seviyorum. En sevdiğim meyve ise karpuz ve çilek.

İstanbul

Beren Şahin

IMG-20190112-WA0025.jpg

Merhaba, ben Şafak Merttir. 10 yaşındayım ilkokul 4.sınıf öğrencisiyim İstanbul da yaşıyorum okumayı ve yazmayı çok seviyorum özellikle şiir yazmayı çok seviyorum çünkü duygularımı şiirle daha iyi ifade edebildiğimi düşünüyorum. İleride hayran olduğum Can Yücel,  Atilla İlhan, Cahit Sıtkı Tarancı gibi iyi bir şair olmak istiyorum.

İstanbul

Şafak Merttir

Adsız1.jpg

Merhaba, ben Zeynep Özdemir. 2012 yılında Ankara’da doğdum. İhsan Selatin ARAS İlkokulu’nda birinci sınıf öğrencisiyim.  Satranç oynamayı, kitap okumayı ve yüzmeyi çok seviyorum.

Ankara

Zeynep Özdemir

DİLAN BİLİCİ_düzenlendi.jpg

Benim adım Dilan Bilici. 12 yaşındayım ve 7. Sınıf öğrencisiyim. 100. Yıl ortaokulunda okuyorum. En sevdiğim ders Türkçe çünkü Türkçe öğretmenimi çok seviyorum. Ayrıca okumayı ve yazmayı çok seviyorum. Belki de bu öğretmenden kaynaklıdır, bilemiyorum. Benim öğretmenim açılıp okunacak bir kitap gibidir. Bütün bilgiler sanki onda saklı. Sadece ders konusunda değil, her konuda…

Gelecekte hakim olmayı düşünüyorum.Ayrıca kelimelerle dans eden bir yazar olmak da en büyük hayalim. Kendime ait, benim kalemimden dökülen kelimelerle örülü bir kitabım olmasını çok isterim ve bu hayalimin ilk adımının da küçük küçük denemeler yazarak ilerleyeceğini düşünüyorum.

Kitap okumayı, test çözmeyi, küçük denemeler yazmayı çok severim. Sosyal aktivitelerden pek hoşlanmam.

Yazılarımın büyük küçük herkesin dikkatini çekeceğini düşünüyorum.

İleride iyi bir yazar olabilmem dileğiyle…

İzmir

Dilan Bilici

demirkan-uzaylı_foto_düzenlendi.jpg

Merhaba, ben Demirkan. Antalya TED Kolejinde, 2.sınıf öğrencisiyim ve neredeyse 8 yaşındayım. Kitap okumayı, hikaye yazmayı seviyorum. En sevdiğim yazarlar ise; Toprak Işık, William Shakespeare, Lev Tolstoy, Ahmet Ümit ve Oscar Brenifer. Kitap okumak kadar müzik dinlemekten de hoşlanıyorum. Bateri ve drama dersleri alıyor, basketbol takımında oynuyorum. İleride radyo programcısı olmak istiyorum.

Antalya

Demirkan Barbaros Er

IMG_1315_düzenlendi.jpg

Merhaba, ben Cemre Naz Celbek. 

8 yaşındayım, 2. sınıf öğrencisiyim.

Kitap okumayı ve resim çizmeyi çok severim. Umarım hikayemi beğenirsiniz.

İstanbul

Cemre Naz Celbek

20190330_182115[550]_düzenlendi.jpg

Ben Elifsu Arslan, 13 yaşındayım. 100.Yıl Ortaokulun'da okuyorum. Kitap okumayı, test çözmeyi, voleybol oynamayı, gezmeyi seviyorum. En sevdiğim dersler matematik, fen ve Türkçe. Türkçe öğretmenimi çok ama çok seviyorum çünkü bana her konuda destek veriyor ve çok bilgili. Kitap okuyunca kendi dünyamdan başka bir sihirli dünyaya ışınlanıyorum. Ben kendim gibi birçok çocuğun hayallerine dokunmak istiyorum. Bence bir öğretmen, bir doktor, bir avukat kitap okuyabiliyorsa bir ev hanımı, bir işçi de kitap okuyabilir. Ve kendilerini özel hissederler, başkalarına da özel hissettirirler ben bu gibi birçok şeyi başarmak istiyorum çünkü hayat sevindirmekle güzel.

İzmir

Elifsu Arslan

ela_edited.jpg

Merhaba ben Ela Celayir, 

Benim en sevdiğim yemek ıspanaktır. En sevdiğim renkler pembe, mor, açık mavi ve su yeşili.  Okulumun ismi Açı Koleji. 7 yaşındayım. Öğretmenimin adı Narot. Birinci sınıfa gidiyorum, bir sene sonra ikinci sınıfa başlayacağım. Gözlerimin rengi kahverengi. Saçlarımın rengi açık kumral. En sevdiğim film karakteri harry potter.  Ayrıca ben İTÜ konservatuvarında piyano bölümüne gidiyorum. Orada piyano ve solfej derslerim var. Ve TRT çocuk korosuna gidiyorum.  Görüşürüz .  

İstanbul

Ela Celayir

image1.jpeg

Merhaba ,
Ben Defne, 2011 yılında İstanbul"da doğmuşum.Resim yapmayı, dans etmeyi ve doğada yürüyüş yapmayı çok seviyorum. Bir kulüpte lisanslı tenis oyuncusuyum. Gelecekte iyi bir tenis oyuncusu ve eczacı olmak istiyorum.

İstanbul

Defne Kardaş 

BORA_BENSASON_RESİM1.jpg

Bora Bensason

2010 İstanbul doğumluyum. İlkokul 3. Sınıf öğrencisiyim. Futbol, basketbol, lego, doğa ve tüm hayvanları seviyorum.

İstanbul

Bora Bensason

IMG_1720 (1).jpg

Merhaba Benim adım Defne Deniz,

8 yaşındayım, İstanbul'da Yeşilyurt Açı Koleji'nde 2. sınıfta okuyorum. En sevdiğim şeyler dans etmek, piyano çalmak ve köpeğim Zeytin ile oynamak.

İstanbul

Defne Deniz Çınar

okuyan çocuklar

Merhaba! 

Ben Ahmed Ali ÖZDEMİR  8 yaşındayım. İbb Evliya Çelebi İ.Ö.Okulu 2\ E sınıfında okuyorum.

İstanbul Arnavutköy'de yaşıyorum.İyi okumalar dilerim...

İstanbul

Ahmed Ali Özdemir

okuyan çocuklar

Merhaba! 

İstanbul

Deniz Yeniacun

Okuyan_Çocuklar.png

Merhaba! :)

İstanbul

Elif Güzel

IMG_8266.JPG

Ben, Ümit Doğanay, 7 yaşındayım.. İstanbul’ da yaşıyorum.Yeşilyurt Açı Koleji’ nde okuyorum.

Legolarımla oynamayı seviyorum. Müzik dinlemeyi seviyorum. Bisiklet, top oynamak sevdiğim sporlar..Tatile yazın gitmeyi seviyorum. Yüzmeyi çok seviyorum. Köpek beslemek istiyorum. Köpeğim olunca adını ŞANS koyacağım..Fasulye ve köfte yiyerek çabucak büyümek istiyorum.

İstanbul

Ümit Doğanay

IMG_1156.JPG

Merhaba, ben Emir Eyidemir. Yeşilyurt Açı Koleji 3. Sınıf öğrencisiyim. 8 yaşındayım. Yeşilyurt Spor Klübünde sutopu oynuyorum.

Spor yapmayı,ders çalışmayı,resim yapmayı ve arkadaşlarımla eğlenceli vakit geçirmeyi çok severim. Sınıftaki arkadaşlarımla futbol oynarken kaleci olmaya bayılıyorum.

İlerde matematik öğretmeni olmak istiyorum.

İstanbul

Emir Eyidemir