Karlar Ülkesi

NINJA PENGUENLER

      Bir varmış bir yokmuş bir zamanlar uzaklarda bir karlar ülkesi varmış. O karlar ülkesinde en çok yapılan şey buz pateniyle kaymakmış.

 

   Bu ülkede çok iyi kalpli bir kral ama çok kötü kalpli bir kraliçe yaşarmış.  Bir gün kötü kalpli kraliçe hain hain planlar düşünmeye başlamış. Kraliçenin düşündüğü plan tüm ülkeyi hiç bitmeyen bir yaza boğmakmış. Bu da tüm ülkenin üzülmesi ve artık buz pateni yapamamaları demekmiş. Ve iyi kalpli kral bir şekilde yardımcılarını gizlice kraliçeyi dinlemeleri için yollamış. Kötü kalpli kraliçe kendi yardımcılarından özel bir icat yapmalarını istemiş. Bu icat ile ülkenin ilk önce kralı ve yardımcılarını yenecek ve sonra da tüm ülkenin havasının ısınmasını sağlayacakmış.

 

   Kralın yardımcıları kralın şatosuna geri döndüğünde krala tüm dinledikleri ve gördüklerini anlatmışlar. Kral da bunun üzerine ‘ Nasııl Kraliçe benim güzel ülkem için hain hain planlar yapar !!! ‘diye çok sinirlenmiş. Kralın en akıllı penguenlerinden oluşan gizli görev takımı ile saldırıya geçmek o an aklına gelmiş.

 

   Penguenlere saldırırken kullanmaları için özel bir şapka vermis. Şapkalar çok küçükmüş ama şapkaların için de  kılıç, kalkan, telsiz,ok, penguenleri görünmez yapan bir düğme bile  varmış. Sonra penguenler saldırıya geçmiş. Kraliçe ve yardımcıları da penguenlere saldırmış.

   Bu savaşın sonu penguenlerin kötü kraliçe ve yardımcılarını yenmesiyle sona ermiş. Kral kendisine haber getiren kuşlardan ne olduğunu öğrenince  ‘Zaaferr ‘ diye ayağa kalmış.

 

   O günden sonra iyi kalpli kralın ülkesinde herkes hep buz pateni kaymaya devam etmiş ve sonsuza kadar mutlu yaşamışlar.

Cem Emre Çıkrıkçıoglu