HAYALİM VE BEN

       Okula başladığım zamanlarda herkesin ilk sorduğu soru ‘Büyüdüğünde ne olacaksın?"dı. İlk başlarda neden herkes bu soruyu soruyor diye düşünürdüm ve her seferinde farklı cevaplar verirdim. Doktor,öğretmen,polis gibi. Doğru cevabı bulduğumda 10 yaşındaydım ve kararımı vermiştim.

 

    ASTRONOT olacaktım. Aradan yıllar geçti ve ben okullarımı başarı ile bitirip astronot oldum. Çocukluk hayalim gerçek olmuştu.

 

   Çalışmaya başladığımda ilk görevimizi almak için sabırsızlanıyordum.

Benimle aynı görevde olacak olan arkadaşım Mert’le beklerken kapı çaldı ve kapalı bir zarf geldi. Hemen zarfı açıp okumaya başladık. Yeni yapılan UZAY MEKİĞİ ile Ay’a gidip incelemeler yapacaktık. Bu görev Mert’le benim için emeklerimizin karşılığı idi.

        

   Hazırlıklar tamamlanmıştı ve beklenen gün gelmişti. Görev yerime geldiğimde Mert beni bekliyordu. Uzay aracımıza bindik,tüm kontrollerimizi yaptık ve geri sayım başladı.

         10-9-8-7-6-5-4-3-2-1 ve artık yolculuk başlamıştı.

         Ne kadar zaman geçmişti bilmiyordum ama sonunda Ay’a iniş yaptık. Korunaklı kıyafetlerimiz ile aracımızdan indik ve Ay’ın üzerinde yürümeye başladık. Çektiğimiz görüntüleri ve videoları merkezimize göndermeye başladık. Ama en önemlisi Türk bayrağımızın orada nasıl dalgalandığını görmek oldu.

         Ve dedim ki,

         İYİ Kİ BU İŞİ YAPIYORUM…

Atakan Güç