Telefon Bağımlılığı

      Son zamanlarda yeni bir hastalık çıktı. Adı telefon hastalığı, bu hastalığa yakalanan kurtulamıyor. Eskiden misafirlik varken şimdi mesajlar yerini aldı. Oyundan başını kaldırmayan çocuklar, dışarı çıkmayan çocuklar, şimdi size bir hikaye.

    Bir cocuk vardı çok fakirlerdi, birgün yerde bin lira buldu gidip telefon aldı. Annesi babası görünce kızdı, sana ait olmayan yerden bulduğun parayı nasıl alırsın dediler. Çocuk hatasını anladı ama cok geçti. Bu olaya göre her çocuğun hayali telefonunun olması fakir bile olsa ama bu cok kötü. Bunun olmaması anne ve babalarin elinde ama onlarda hayır demiyor, çünkü onlarda telefon oynuyor ve cocuğumuzds oynasın diyor.

   Eskiden öyle değilmiş, bilenlere sorup ödev öyle araştırılırmış. Yağan karda, çamurda okuyabilmek icin yürüyerek donarak giderlermiş.

    Telefon göz sağlığı açısından zararlı, oyunlar yüzünden ölen çocuklar var bunlar bize ders olsun telefonu bağımlılık haline getirmeyelim. Çocuklar telefon oynamayın oynamayalım. Çalışıp okuyun büyüyünce cok vaktimiz olur.

   Telefon oyunlarında ki maceranın on katı kitaplarda gelecek geçmiş hepsi kitaplarda. Şimdi kitap okumayı sevmiyorum diyorsunuz ama kitap sevilir okuyun okudukça öğrenin.

     Telefonda sigara gibi bağımlılık yapar. Aman Dikkat!

Alperen Şener